Máte doma nepotřebné hračky? Věnujte je dětem tam, kde jim pomohou.
27. dubna 2007, ostatní
Na Okresním ředitelství policie ČR v Blansku jsou každoročně vyslýchány desítky dětí v souvislosti s nejrůznější trestnou činností. Někdy jsou děti v postavení malých svědků vyšetřovaných událostí, jindy jsou vyslýchány děti, které se samy staly obětí trestné činnosti. Hračky pomáhají dětem zbavit se stresu. Vybranou hračku si mohou odnést.
Blanenská policie se v případě výslechu nezletilých dětí snaží vytvořit pro ně takové podmínky, aby bylo dítě co nejméně stresováno samotným policejním prostředím a mimo to se v poslední době stalo zvykem, že si každé dítě od výslechu odnáší hračku, kterou si samo vybere z možné nabídky.
Přítomnost hraček a dalších dětských prvků v místnosti, kde se výslechy provádí, působí nemalou mírou na psychiku a momentální stav dítěte. Darovaná hračka je pak alespoň malou náplastí na „bolístku“, kterou dítě utrpělo v souvislosti s vyšetřovanou událostí, a po výslechu soustředí pozornost a zájem dítěte jiným směrem, než jsou myšlenky na právě provedený policejní úkon.
Hračky, které přinesli sami policisté po svých dětech, jsou již téměř rozebrány, a proto si dovoluji oslovit blanenské maminky, kterým již děti odrostly a kterým po nich ve skříních a na půdách zůstaly nejrůznější hračky, zda by je nemohly poskytnout dětem, kterým se v jejich dětském životě něco zlého přihodilo nebo které byly jen v nesprávný čas na nesprávném místě.
Milé maminky, pokud nějaké zachovalé a již nepoužívané hračky doma máte a jste ochotny je policii pro tyto účely věnovat, kontaktujte nás, prosím, na tel. 974 631 324 nebo 724 181 181 nebo hračky s přiloženým kontaktem na Vás zanechte v recepci budovy OŘ PČR Blansko, ul. Bezručova 31. Děti mají zájem především o nejrůznější plyšová zvířátka a o autíčka všeho druhu.
Všem ochotným maminkám předem děkuji za jejich pomoc.
Mgr. Martina Bočková
policejní komisař, OŘ PČR Blansko
