13. září 2013, sport, přečteno: 4907×

První zářijový víkend se konal tradičně cyklomaraton Blanenský Golem – memoriál (zakladatele) Ivoše Šinkory. Letos se uskutečnil již jeho 12. ročník.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Dvě trasy lesy a obcemi nad Blanskem přilákaly 259 závodníků hlavně z Jihomoravského kraje. O náročnosti trati svědčí i to, že závod jich dokončilo pouze 230. Jezdci účastnící se seriálu Brněnský pohár horských kol, sbírají body i v závodu Blanenský Golem, který je jeho součástí.

Pro začátečníky je určena trasa dlouhá 36 km, zkušenější borci pak jedou část této trasy ještě jednou a najedou celkem 61 km. Ti nejlepší zvládnou dlouhou trasu za za něco málo přes dvě hodiny a jako cenu si pak odnášejí sošky Golemů z keramiky.

MTB Golem Blansko 2013

Závod na 61 km vyhrál letos Milan Šustek z týmu Toyota Dolák MTB. Už v první části získal téměř minutový náskok před soupeři a do cíle dojel suverénně první v čase 2:10:19.

Drama se odehrálo v cíli 36km trasy, kdy užuž vítězící Jan Šubrt (GT Bycicles) byl v cílové pásce doslova přespurtován Matějem Kotoučkem (MRX Team Bořitov) a zvítězil o pouhou jenu setinu vteřiny! Jeho čas v cíli byl 1:17:24.

A jak to viděli pořadatelé? „Měli jsme obavy ze sjezdu od Obůrky do Sloupečníka, kde byl na lesní cestě nasypán hrubý štěrk, který může být při vysokých rychlostech velmi nebezpečný. Naštěstí tam ale došlo jen k jednomu lehčímu pádu a několika defektům. Jinak jsme ze závodu měli dobrý pocit a to nám dává nadšení pro pořádání dalších ročníků.“

Značení trasy na stromech a dopravních značkách zůstává po celý rok. Zájemci si tak mohou závod Blanenský Golem  sami pro sebe kdykoliv vyzkoušet.

MTB Golem Blansko

Velké poděkování vyjadřují pořadatelé sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansku, které převzalo záštitu nad touto sportovní akcí.  Podrobné výsledky najdete na webu závodu Blanenský Golem.