Blanenští biatlonisté ukončili letní sezonu

16. října 2013, sport, přečteno: 3215×

Vysočina aréna hostila o víkendu ve dnech 21.-22.9.2013 Mistrovství České republiky v letním biatlonu. Ten je na rozdíl od zimy čistě amatérským sportem. Zpestřením závodu bylo hostování slovenské reprezentace v čele s Anastasií Kuzminovou.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Kvalifikací prošlo 159 závodníků z celé republiky v kategoriích od dorostenců po veterány. V sobotu dopoledne se utkali v rychlostním závodě se dvěma střelbami, odpoledne ve štafetách dvojic a v neděli v závodě s hromadným startem se čtyřmi střelbami.

Vynikajících úspěchů dosáhla především Martina Roučková v hlavní kategorii žen A, kdy vybojovala 2. a 3. místo, Katka Buřtová se sobotním titulem mistryně České republiky a dvojnásobný mistr ČR Petr Kolář – oba ve veteránských kategoriiích. Leoš Svoboda po takřka celoročním treninkovém výpadku obsadil krásné 12. a 13. místo a Blanka Novotná se pak umístila na 4. a 7. místě.

Biatlon

Jen štafety nám nevyšly, ta střelba! Ta střelba, ... no, není pokaždé posvícení...

Přesto, pět medailí, a ještě z mistrovství republiky, to tu dlouho nebylo!

Teď nás čeká doladit podzimní přípravu a třeba se vámi, čtenáři, potkáme např. ve Sloupě u Macochy na kolečkových lyžích.