Vánoční baseballový turnaj opět v plném lesku

20. prosince 2013, sport, přečteno: 2610×

Baseballový a softbalový oddíl Olympia Blansko pořádal ve dnech 13.-15.12.2013 již 23. ročník svého Vánočního turnaje v baseballu SNOW CUP s drobnými úpravami pravidel tak, aby jej bylo možno aplikovat do tělocvičny.

Turnaje se zúčastnilo 16 družstev rozdělených do 4 věkových kategorií (osm, deset, dvanáct a čtrnáct roků) a byl vpravdě také turnajem mezinárodním: přijely týmy bratislavského Appola, košických Seals a polských gepardů Zory.

Hrací systém turnaj byl jasný – utkání každý s každým ve skupině, následně semifinále a utkání o umístění. V průběhu tří dnů tak musely týmy absolvovat až 6 zápasů, z nichž některé byly náročné, napínavé a vysilující (jak pro diváky, tak pro samotné hráče). Oproti ročníkům minulým jsme poprvé nabídli každému z týmů možnost celodenního stravování, které přivítali zejména zástupci zahraniční. Během turnaje si zájemci mohli také prohlédnout a vyzkoušet sportovní vybavení, které nabízel za zvýhodněné „turnajové“ ceny náš partnerský sportovní obchod.

Organizačně klapalo vše bez jediného zaškobrtnutí zejména díky úsilí organizačního týmu v čele s Jaroslavem Krejčířem.

Snow CUP 2013

Sportovně se tedy turnaj z pohledu Blanenských vydařil nad očekávání: vítězství v kategorii desetiletých a čtrnáctiletých jsou více, než jsme před zahájením turnaje předpokládali. Zejména prvenství v nejstarší kategorii bylo velmi sladké. Na cestě do finále si v semifinálovém klání naše Olympia poradila vcelku jednoznačně s největším favoritem turnaje bratislavským Apollem, které porazila po bezchybném výkonu v poměru 6:0. Ve finále potom v pohodě hrající Blanenští snadno přehráli košické Seals až krutě vyhlížejícím skóre 25:1.

Skutečnost, že Olympia Blansko pořadatelství takových turnajů zvládá bez problémů a zodpovědně, není doložena jenom tímto právě skončeným turnajem. Letos jsme pořádali také republikové mistrovství v žákovské kategorii, softbalový turnaj II. ligy a v tomto období se konají pod naší záštitou pravidelná setkání moravských týmů v nejmladší věkové kategorii.