AK Blansko Dvorská bilancuje nad loňskou sezonou

5. ledna 2014, sport, přečteno: 2944×

Konec roku je pro atlety z AK Blansko Dvorská vždy časem k ohlédnutí se za uplynulými událostmi, důvodem k bilancování a vyhodnocení uplynulé sezony. Naši svěřenci velice úspěšně reprezentovali město Blansko v mnoha koutech republiky, včetně těch nejvyšších soutěží, v kterých dosáhli na medailové pozice.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Prvním letošním úspěchem byl zisk titulů Mistrů Moravy, kde naši vícebojaři jednoznačně patřili mezi špičku: Dominik Zouhar – 1. místo na 60 m př. (tímto výkonem se nominoval na Letní olympiádu dětí a mládeže v Uherském Hradišti) a dále přidal 3. místo ve skoku vysokém, Max Beránek 3. místo na 60 m překážek a v běhu na 300 m.

Další první místo a titul Mistra Moravy si ze Znojma odváží oba vícebojaři ze soutěže družstev, kde výše jmenovaní opět úřadovali v technických disciplínách. Následně Opava hostila nejvyšší soutěž pro mladší žactvo – Mistrovství Moravy a Slezska, kde Zouhar obsadil 2. místo na 60 m př. (9,96 s) a další body přidal ve skoku vysokém a v běhu na 150 m. Beránek bodoval tentokrát v bězích a oba se tak stali právem majiteli medailí za 3. místo z MMaS.

Koncem září se sešli v Tišnově vícebojaři a pro naše barvy to znamenalo tři zlaté (Beránek, Kalincová a Manová). O den později byli Zouhar s Beránkem nominování do prestižního mezikrajového utkání ve Vyškově, kde zajistili potřebné body pro celkové vítězství JM kraje. V půlce října si dalo dostaveníčko v Olomouci 40 vícebojařů a ani tady se Zouhar neztratil a s přehledem vyhrál 60 m překážky a dálku. Nebýt pomalejší vytrvalosti bral s jistotou 1. místo, ale i bronz byl důstojným zakončením letošní velmi úspěšné dráhové sezony!

atleti z AK Blansko Dvorská

Těžko zde jmenovat všechny úspěchy, například zásluhou Nečase, Manové a Müllerové si z Oslavan naše výprava odváží 11 medailí (zajímavé je, že všichni obsadili 1. místo v hodech).

Ač vytrvalost není naší tréninkovou prioritou naši atleti získávají vavříny i na krosových závodech. Kalincová aktuálně vede BBP, Martin Szabó zaznamenal několik vítězství v OBL, kde v kategorii staršího žactva vede další svěřenec Itko Erdenetsog, v mladším žactvu drží průběžnou druhou příčku Beránek. Jen pro ilustraci: 14.12.2013 v třetím závodě BBP jsme získali tři poháry (1. místo Lucie Kniesová, 2. místo Anna Kalincová a 3. místo Kryštof Kroupa – jen nešťastný pád v bahnitém terénu ho odsunul z prvního místa na třetí).

18.12.2013 jsme ukončili závodní sezonu tradiční Vánoční laťkou, kde padaly perfektní výkony jak na straně našich nejmenších atletů, tak i na straně těch ostřílených. Mladší žák Zouhar potvrdil, že jeho tréninkové výkony nad 150 cm nebyly náhodné a opět prolomil 1,5metrovou hranici.

Každý týden se naši svěřenci účastní závodů a zpravidla nikdy neodejdou s prázdnou. Velmi důstojně tedy reprezentují město Blansko a Základní školu Dvorská v těch nejvyšších soutěžích.

Blahopřejeme našim svěřencům k dosaženým výkonům a přejeme mnoho zdraví a dalších sportovních úspěchů v roce 2014.