Kolář a Kakáč získali na mistrovství Evropy dva cenné kovy

31. května 2015, sport, přečteno: 2614×

23. května 2015 se jelo v Březové u Sokolova mistrovství Evropy v biketrialu. Příjemný terén a skvělá práce pořadatele zajistily vydařený závod, ze kterého si blanenští jezdci přivezli dvě medaile. Vašek Kolář obhájil titul mistra Evropy v kategorii Elite, Martin Kakáč skončil v téže kategorii druhý.

V kategoriích Senior i Elite měl klub Biketrial Blansko zastoupení po dvou jezdcích. V seniorech to byl Ondra Šenk a Vašek Gryc, v Elitě pak jeli Vašek Kolář a Martin Kakáč.

Ondrovi se nedařilo úplně podle jeho představ, a tak nemohl po prvním zkaženém kole pomýšlet na medaile. Druhé kolo Ondra zlepšil, ale to bohužel už nestačilo. Nakonec skončil na devátém místě s 34 trestnými body. Vašek Gryc jel hezký závod a umístil se na šestém místě. Jejich kategorie byla tentokrát skvěle vyrovnaná, Vaška dělilo jen 5 trestných bodů od prvního místa.

ME v biketrialu 2015
Ilustrační foto: Foto: archiv V. Koláře

Kategorii Elite letos chyběla konkurence. Byla totiž rozdělená na 20″ a 26″ kola. Třetí místo bral Slovák Ján Kočiš. Toho pak těsně porazil Martin Kakáč, kterému závod opravdu vyšel podle jeho představ. Ján Kočiš měl 33 trestných bodů bodů, Martin pak o dva body méně. Titul mistra Evropy obhájil z loňska s větším náskokem Vašek Kolář s 18 trestnými body.

Závěrečný ceremonilál. Foto: archiv V. Koláře

Biketrial Blansko zaznamenal změny. Nově zvoleným předsedou se stal Vašek Kolář, jehož vizí do budoucna je především lepší komunikace s maximálním důrazem na budoucnost biketrialu v Blansku. Kromě zapálení pro práci a pro řadu novinek nové vedení klubu, ve kterém nechybí ani Ondra Šenk a Vašek Gryc, slibuje především průhledné hospodaření, tedy jistotu, že veškeré finanční prostředky klubu budou použity právě jen pro Biketrial Blansko.

„Máme velké plány především s obnovou trialového parku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka, který je nyní v  dezolátním stavu. Ve spolupráci s městem Blansko se nám podařilo získat dotaci vypsanou Jihomoravským krajem, díky které můžeme zrealizovat náš záměr obnovit park přesně podle našich představ,“ uvedl Vašek Kolář, který je také autorem celého projektu.

„O biketrial je v Blansku velký zájem, v současné době jezdí zhruba deset nových malých jezdců ve věku od šesti do deseti let. Tento krásný sport hodláme v budoucnu propagovat na školách v rámci různých předváděcích akcí,“ slibuje Kolář.

Nejbližší biketrialovou událostí, na kterou se můžete těšit, budou závody v Rekreační oblasti Palava v sobotu 20. června 2015.