Nejmenší basketbalisté vyhráli venku

28. prosince 2015, sport, přečteno: 2238×

Nejmladší hráči basketbalového klubu BBK Blansko do 11 let si dovezli první výhry z hostujících palubovek. Na půdě BK Žďár nad Sázavou se odehrála dvě vyrovnaná utkání se šťastnějšími konci pro Blanenské.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

„V náš neprospěch hrála velká marodka a na zápasy jsme odjeli pouze s jedenácti hráči. První polovina prvního utkání skončila jednoznačně v náš prospěch v poměru 21 : 2. V druhé půli začali domácí důsledně bránit, obě čtvrtiny jsme prohráli, ale nakonec jsme udrželi vítězství o 7 bodů.

V druhém zápase byly všechny čtvrtiny vyrovnané a více štěstí se v závěru utkání přiklonilo na naši stranu, opět jsme tak vyhráli stejným bodovým rozdílem,“ popsala obě utkání trenérka Helena Špačková.

Výsledky:

BK Žďár nad Sázavou : BBK Blansko 24 : 31 (2 : 21)

BK Žďár nad Sázavou : BBK Blansko 32 : 39 (14 : 18)

Body celkem: Adéla Ondrová a Zouhar po 16, Kučerová 14, Sedlák 10, Cápek 6, Hynek 4, Daniela Ondrová a Matuška po 2.

Basketbalisté do 15 let
Tým basketbalistů do 15 let. Foto: archiv BBK

Úspěšný půlrok mají za sebou také hráči do 15 let, kteří zkoušejí novinku v podobě nadregionální soutěže.

„Na začátku nové sezony jsme nevěděli, co od ní máme čekat. Našimi soupeři jsou týmy, proti kterým jsme předtím neodehráli žádný zápas. Příprava na sezonu byla zaměřena na fyzickou kondici a týmovou hru. Nakonec se to ukázalo jako dobrý tah. Výkony chlapců na hřišti nás příjemně překvapily. Nakonec jsme porazili v souboji o první místo i Holice,“ neskrýval spokojenost jeden z trenérů Jiří Charvát.