Navzdory horku měla Blanenská desítka dobrou účast

12. září 2016, sport, přečteno: 2169×

Necelá tisícovka závodníků všech vypsaných kategorií se v sobotu 10. září v Blansku zúčastnila třetího ročníku nejrovinatější certifikované silniční desítky v ČR. Na startovní listině letos chyběla jména některých špičkových závodníků, ve stejném termínu se totiž konalo několik dalších závodů.

Pořadatelé přesto zaznamenali velký zájem o všechny vypsané kategorie srovnatelný s ostatními ročníky, ať už šlo o běhy, jízdu na in-linech či koloběžkách. Jejich cílem nebylo přilákat pouze sportovce, ale rozhýbat celé město a zpestřit dětem začátek školního roku. To se jim také vyplnilo: do cíle dojelo či doběhlo celkem 977 závodníků všech vypsaných kategorií.

V letošním roce bylo připraveno hned několik novinek. „Jednou z nich byla možnost vytvořit štafetový tým v běhu na 10 km. Rodiny s dětmi se pak mohly zúčastnit nesoutěžního Allianz rodinného běhu,“ vysvětluje ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Velký zájem byl tradičně o závody pro nejmenší účastníky desítky ve všech disciplínách o délce 200 m, 400 m a 1 500 m s rozdělením podle věkových kategorií. Kdo neměl vlastní koloběžku, mohl si ji přímo na místě v den závodu zapůjčit. Novinkou byla letos půjčovna in-line bruslí.

Na startovní čáru se postavil i starosta města Ivo Polák, který si oproti loňsku časově polepšil v desetikilometrovém závodě na in-linech. Místostarosta Jiří Crha zůstal věrný běhu na 10 km. Hlavního běžeckého závodu se mj. také zúčastnil bývalý slovenský premiér Mikoláš Dzurinda. Tuto kategorii nakonec suverénně ovládl Jiří Čípa z Bystrého, který vyhrál časem 32:42 min.

Štěpán Šváb obsadil první příčku v závodu na 10 km IN-LINE se skvělým časem 17:43.01 min, v koloběhu pak zazářil Michal Kulka s časem 19:47.13 min.