Běžci z Blanska slavili úspěch v polské Legnici

7. října 2016, sport, přečteno: 2872×

Na Půlmaratonu v Legnici, který se uskutečnil 2. října v místním městském parku, byli mezi 451 registrovanými účastníky i čtyři běžci z Blanska. Ačkoli start na tomto závodě byl pro Blanenské premiérou, dosáhli vynikajících výsledků. Tři z nich si dokonce zaběhli osobní rekord.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Pozvánku na 29. ročník legnického půlmaratonu, jinak také na „Běh legnického lva“, obdrželo město Blansko letos od polského partnera vůbec poprvé. Blanenské barvy hájili Ondřej Šindelář, Jiří Dvořáček, Jana Kakáčová a Michal Krška.

Na startovní čáru se postavili v neděli 2. října v 11 hodin před stadionem v Městském parku v Legnici. Trasa závodu vedla právě přes městský park, v jehož areálu odběhli tři kola.

Jana Kakáčová nejenže získala fantastickou bronzovou medaili ve své kategorii a celkové 114. místo, zaběhla dokonce i svůj osobní rekord. Krásné čtvrté místo ve své kategorii a celkové čtrnácté místo získal Jiří Dvořáček. Ondřej Šindelář dosáhl ve své kategorii na skvělé desáté místo, v celkovém pořadí obsadil čtyřicátou příčku a těšil se navíc z osobního rekordu, stejně jako Michal Krška, kterému patřilo místo dvanácté ve své kategorii a jednačtyřicátá příčka pak v celkovém pořadí.

Půlmaraton v Legnici
Krátce před startem závodu. Foto: archiv I. Kratochvílové

Blanenské běžce osobně podpořil prezident Legnice Tadeusz Krzakowski. Foto: archiv I. Kratochvílové

Zasloužený odpočinek po úspěšném závodu. Foto: archiv I. Kratochvílové

Kompletní výsledková listina je ke stažení zde. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci města.