Z redakční pošty: Vydařená minivolejbalová neděle

22. října 2016, sport, přečteno: 1821×

V neděli 16. října se uskutečnil úvodní kvalifikační turnaj Barevného jihomoravského minivolejbalu mladšího žactva. Jako již tradičně, vzhledem k obrovskému počtu týmů, se konal v městské sportovní hale KP Brno. Byl určen pro všechny kategorie, tzn. pro mladší žactvo od 6 do 13 roků.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Z celkového neuvěřitelného počtu téměř 200 týmů, byly také čtyři z volejbalového oddílu ASK Blansko. A svými výkony určitě nezklamaly. Za soupeře měli malí blanenští volejbalisté stejně staré protivníky z celé Moravy, mezi favority tradičně patřily celky z Brna, Břeclavi a Znojma.

Nejlepšího výkonu dosáhl v modré kategorii tým ve složení: Eliška Švábová, Kristýna Sychrová, Jana Králová a Adam Prudík, který svoji skupinu bez ztráty bodu vyhrál.

S vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek skončil turnaj pro další dvě trojice modré kategorie ve složení: Tom Novotný, Matěj Souček, Jana Stehlíková, Julie Kouřilová a Katka Vašíčková, Kája Seďová a Stefanie Matalová.

V zelené kategorii náš klub reprezentovaly Natálie Jeřábková, Denisa Skřipská, Naďa Pospelová a Zuzka Kytnerová. Při svém premiérovém startu v soutěži skončily na 6. místě.

Tímto turnajem byla zahájena soutěžní sezona 2016/2017. V dalším průběhu se turnaje mladšího žactva uskuteční v Letovicích, Jedovnicích, Břeclavi, Hustopečích a poslední je opět v Brně.

Barevný jihomoravský minivolejbal

Případní další zájemci ve věku od 10–12 roků o tuto dynamickou kolektivní sportovní hru se mohou k nám připojit. Najdete nás každé pondělí od 18:00 hodin v městské sportovní hale na Údolní 10, Blansko.