Zprávy za rok 2019

Vánoční strom? Letos z Ráječka

Vánoční strom pro město Blansko v roce 2019 bude z Ráječka. Městu jej darovala paní Marcela Dryšlová. Jde o cca deset metrů vysokou kanadskou jedli, který bude na náměstí Republiky umístěn v pondělí 25. listopadu.

25.11.2019


Věnujte potraviny lidem v nouzi

Chcete pomoci přímo a tím, co lidé nejvíce potřebují? Přihoďte do svého nákupního košíku potraviny, které přímo před obchodem můžete prostřednictvím Oblastní charity Blansko darovat sociálně slabým. Charita se totiž v sobotu 23. listopadu zapojuje do tradiční sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Potraviny a drogerii bude sbírat od 8 do 18 hodin před obchodním domem Kaufland v Blansku. Zájem mají o trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, rýže, konzervy, dětská výživa, mléko, cukr, olej a základní hygienické potřeby pro děti i dospělé.

15.11.2019


Charita uvítá do sbírky hlavně zimní oblečení, deky a spacáky

Oblastní charita v Blansku pořádá ve středu 27. listopadu poslední letošní sbírku oblečení, potřeb do domácnosti a elektroniky. Darované věci můžete nosit v Blansku na Jasanovou ulici vedle nábytku Nejči, na Starou Fabriku a na faru, v Boskovicích do Betany a v Jedovnicích na faru. Konkrétní časy sběru najdete na internetových stránkách www.blansko.charita.cz a na Facebooku Oblastní charity Blansko. Do sbírky uvítá všechno použitelné oblečení, domácí potřeby, potřeby pro děti a elektroniku. Potřeba je hlavně zimní oblečení pro dospělé i děti. Dále věci, po kterých se teď lidé bez domova hodně ptají, jako jsou spacáky, deky, matrace. A své využití najdou také funkční drobné elektrospotřebiče pro klienty charity i sociálně slabší občany regionu. Oblastní charita v Blansku děkuje všem, kteří se na jejich sbírkách jakkoliv podílejí.

15.11.2019


V jeskyních zazní písně Vánoc

V sobotu 7. prosince v 16 hodin vystoupí v Punkevních jeskyních ženský pěvecký sbor Píseň s adventními a vánočními skladbami. Návštěvníky koncertu odveze od Skalního mlýna k jeskyním v 15:30 hodin zdarma vláček. Po komorním koncertu se svíčkami následuje prohlídka Punkevních jeskyní. Protože v jeskyních je omezená kapacita návštěvníků, je na koncert nutná registrace na mail okno@blansko.charita.cz. Vstupné na akci je dobrovolné. Výtěžek benefičního koncertu věnuje Oblastní charita Blansko na Charitní záchrannou síť, jejímž prostřednictvím pomáhá lidem v regionu v akutní nouzi.

14.11.2019


Zasedání zastupitelstva města Blanska

Poslední letošní zasedání Zastupitelstva města Blanska se uskuteční v úterý 10. prosince 2019 od 15.30 hodin ve velké zasedací síni městského úřadu na náměstí Republiky 1316/1 v prvním patře. Návrh programu jednání zastupitelstva bude zveřejněn na webu města na přelomu listopadu a prosince.

13.11.2019


Přerušení dodávek vody na Zborovcích

Odbor investičního a územního rozvoje sděluje, že v lokalitě na sídlišti Zborovce provádí v těchto dnech Vodárenská akciová společnost výměny šoupat a dalších dílů vodovodů, z toho důvodu jsou nahodile přerušeny dodávky vody spotřebitelům. Tyto výpadky budou i 5.11. (a není vyloučeno, že i v dalších dnech). Uvedené přerušení dodávek pitné vody spotřebitelům nemá nic společného se stavbou v Kamnářské ulici.

04.11.2019


Výstup na věž s českou vlajkou

Studenti a pedagogové Střední školy cestovního ruchu a gastronomie, s.r.o. Blansko srdečně zvou na Slavnostní výstup na věž s vlajkou. V rámci nové celostátní tradice se jako součást připomenutí výročí vzniku ČSR konají slavnostní výstupy na vyhlídková místa a mávání českou vlajkou po celé zemi. Výstup s možností mávání vlajkou doprovodí věžní kavárnička a studentská expozice o historii naší vlasti. Místo konání: věž kostela sv. Martina Blansko. Termín konání: pondělí 28.10. 2019 od 13:00 do 16:00. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

27.10.2019


Otevírací doba ve svátek

V den státního svátku v pondělí 28. října 2019 bude informační kancelář Blanka uzavřena.

26.10.2019 | OKT


Ryba na talíři

V rámci farmářských trhů, které se konají na náměstí Republiky, se 24. října představí projekt na podporu sladkovodní akvakultury – Ryby na talíř. Projekt je zaměřen na prezentaci rybí kuchyně a poukazuje na to, že rybí maso je nejen chutné, ale především obsahuje lehce stravitelné bílkoviny, zdraví prospěšné tuky, minerály a vitamíny. Na trzích bude prezentováno  správné zpracování. ryb a jejich ochutnávka zdarma.

18.10.2019


Kdo je vidět, vyhrává

Policie ČR ve spolupráci s městem Blanskem, Českým červeným křížem (oblastní spolek Blansko), aktivem BESIP, Muzeem Blanenska a Jihomoravským krajem pořádá ve středu 23.10.2019 od 16 hodin na náměstí Republiky v Blansku preventivní bezpečnostní akci Kdo je vidět, vyhrává (aneb zvyšování viditelnosti chodců a cyklistů v dopravě). Návštěvníci uvidí prezentaci policejní výstroje a techniky, praktickou simulaci ovlivnění alkoholem, správnou výbavu cyklisty a kola, soutěže a program BESIP pro děti, porovnání viditelnosti chodce s reflexním prvkem a bez něj a také preventivní stánek zaměřený na viditelnost seniorů. Pro zájemce je připravena prohlídka věžních hodin a zámku v době od 16 do 18.30 hodin (vstup s razítkem Policie ČR). A pro děti pořadatelé nachystali malý reflexní dárek.

17.10.2019


Hra Přítmí se bude hrát v Blansku celý listopad

Již po čtvrté připravili organizátoři hry Přítmí ojedinělou detektivní hru v blanenských ulicích. Letos hra, která se bude hrát celý listopad, nese název Muž v čase. Do hry je možné se zapojit kdykoliv v jejím průběhu. Soutěžit mohou jednotlivci i týmy. Po zdolání stanovišť plných rébusů, šifer a dalších nástrah budou moci hráči vyřešit největší konspirační teorii v dějinách Blanska. Organizátoři doporučují, aby v každé skupince byla minimálně jedna osoba starší 15 let. Hra je vhodná pro náročné hráče, ale i pro rodiče s dětmi. Více informací najdete na stránkách www.pritmi.cz.

16.10.2019


Kino je po rekonstrukci znova otevřeno

Blanenské kino prošlo v uplynulých měsících velkou rekonstrukcí. Její otevření slavnostně provedli radní města Blanska a prohlédli si rekonstruovanou terasu a nové osvětlení sálu. Hlad po znovuotevření kina jasně ukázaly první dny promítání, kdy kino hlásilo na některá představení i vyprodáno!

15.10.2019


Vzpomínkový akt ke Dni vzniku ČSR

Město Blansko si dovoluje pozvat Blanenské na vzpomínkový akt ke Dni vzniku samostatného československého státu, který se uskuteční v pondělí 28. října 2019 na náměstí Svobody. Akce bude zahájena v 9:30 hodin koncertem Dechové hudby Blansko, v 10:00 hodin pak dojde na položení věnce k památníku obětí 1. světové války a slavnostní projev starosty města.

07.10.2019


Blanenská charita zve na dny otevřených dveří

V rámci Týdne sociálních služeb otevřou své prostory pro zájemce také služby Oblastní charity Blansko. V týdnu od 7. do 13. října se můžete jít podívat v úterý od 9 do 15 hodin do Emanuelu v Boskovicích a od 8 do 15 hodin do prostor Pečovatelské služby v Blansku. Ve středu můžete přijít od 9 do 17 hodin do Zlaté zastávky v Adamově, od 9 do 15 hodin do nízkoprahového denního centra Stará fabrika a do Noclehárny pro muže v Blansku, od 8 do 15 hodin (mimo 12–13 hodin) do týdenního stacionáře pro lidi s postižením Emanuel Doubravice a do terapeutických dílen Pěkná modrá. Ve čtvrtek od 9 do 16 hodin otevře své dveře Charitní poradna v Boskovicích a v pátek od 10 do 16 hodin Azylový dům pro matky s dětmi v Blansku.

04.10.2019


Den seniorů 1. října odpoledne v Dělnickém domě v Blansku

Město Blansko zve všechny seniory při příležitosti Mezinárodního dne seniorů v úterý 1. října 2019 na městský "Den seniorů" v hlavním sále Dělnického domu, Hybešova 1. Program: 14:30 slavnostní zahájení představiteli vedení města, 14:45 – 15:45 kulturní program Divadelního spolku Rájec-Jestřebí: divadelní představení České nebe, 15:45 – 16:00 přestávka, 16:00 – 18:00 k tanci a poslechu zahraje Tom Sawyer Band. Vstup a drobné občerstvení v průběhu programu zajištěno zdarma. Možnost zakoupení dalšího občerstvení (limo, káva, čaj) v baru hlavního sálu. Těšíme se na Vaši účast.

30.09.2019


Krajské finále družstev mladších žáků v atletice bude v Blansku

Oddíl atletiky ASK Blansko zve (nejen) příznivce na krajské finále družstev mladších žáků a žákyň, které se uskuteční na atletickém stadionu v Blansku ve čtvrtek 26.9.2019 od 15 hodin. Z blanenského finále postupují na Mistrovství Moravy a Slezska do Šumperku vždy tři družstva dívek a tři družstva chlapců. Na domácím stadionu se představí i družstvo dívek atletiky ASK Blansko, které se bude chtít prosadit mezi postupující trojku. Na rozdíl od jiných družstev je tento tým složený pouze z domácích atletek.

23.09.2019


Budova ZUŠ Blansko uzavřena kvůli havárii vody

Z důvodu havárie na vodovodním potrubí je ode pondělí 23.9.2019 až do odvolání uzavřena budova ZUŠ Blansko, objekt Zámek 3. Výuka v ostatních pobočkách školy (Rájec, Kollárova...) dále pokračuje. Vedení ZUŠ prosí rodiče, aby si ve středu 25.9. zavolali a informovali se o aktuálním stavu. Děkujeme za pochopení.

23.09.2019


Den otevřených dveří

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční u příležitosti Týdne sociálních služeb 2019 v úterý 5. 11. 2019 v 10:00 – 14:00 v prostorách poradny. Zájemci z řad odborné i laické veřejnosti budou mít možnost se seznámit s pracovníky poradny, získat informace týkající se činnosti Poradny a odnést si tipy na zajímavou literaturu z oblasti psychologie a poradenství.

23.09.2019 | SOC


Charita zve na Zahradní slavnost v Blansku

Oblastní charita Blansko zve rodiny a širokou veřejnost na tradiční Zahradní slavnost, která se uskuteční v sobotu 21. září v areálu Centra “PRO“ Blansko na ulici Sladkovského 2b. Po celé odpoledne od 14 hodin je pro vás připravená spousta zážitků. Na programu je hudební vystoupení rockového kytaristy Richieho Dobiáška a zpěvačky Sáry Nové, tetování nástřikem, malování na obličej, skákací hrad, lukostřelba a nebude chybět ani bohaté občerstvení.

18.09.2019


Zahájení stavby u Salmova mlýna

Odbor investičního a územního rozvoje oznamuje, že od pondělí 16.09.2019 budou zahájeny stavební práce na stavbě "Blansko – most, komunikace a parkoviště u Salmova mlýna". Jedná se o stavbu komunikace, parkoviště a mostu u Salmova mlýna. Žádáme spoluobčany, aby dbali zvýšené opatrnosti v okolí stavby. Děkujeme.

13.09.2019


Zahájení stavby chodníku na Klepačově

Odbor investičního a územního rozvoje sděluje, že od tohoto týdne začínají stavební práce na stavbě "Blansko, Klepačov – chodník na ulici Dlouhá". Chodník je veden od zastávky po kapličku. Žádáme spoluobčany, aby dbali zvýšené opatrnosti v okolí stavby. Děkujeme.

10.09.2019


V Údolní ulici nebude svítit veřejné osvětlení

Odbor investičního a územního rozvoje sděluje, že od 09.09.2019 do 11.09.2019 nebude svítit veřejné osvětlení v Údolní ulici. Výpadek je z důvodu provádění stavebních prací spojených s rekonstrukcí komunikace Údolní. Děkujeme za pochopení.

09.09.2019


Knihovna bude 13. září pět hodin zavřená

Městská knihovna v Blansku upozorňuje čtenáře, že v pátek 13.září 2019 bude z důvodu profesního vzdělávání od 10 do 15 hodin zavřená. Otevřeno bude od 15 do  18 hodin oddělení pro dětské čtenáře a také hudební oddělení, od 15 do 20 hodin pak bude otevřeno oddělení pro dospělé čtenáře a studovna. Děkujeme za pochopení.

09.09.2019


Charita pořádá sbírku oblečení i potřeb pro školáky

Oblastní charita Blansko chystá na 11. září sbírku oblečení, elektroniky a dalších potřeb do domácnosti. Věci můžou lidé nosit jako obvykle v Blansku na Jasanovou ulici vedle nábytku Nejči, na Starou Fabriku a na faru a v Boskovicích do Betany. Dále v Doubravici nad Svitavou do Pěkné modré, v Olešnici do Chráněného bydlení a v Adamově do Zlaté zastávky. Konkrétní časy sběru najdete na internetových stránkách www.blansko.charita.cz a na Facebooku Oblastní charity Blansko. Ta má zájem o všechno nositelné použité oblečení, potřeby pro děti, elektroniku. „Budeme rádi hlavně za podzimní oblečení pro děti i dospělé a za elektroniku, například ledničky, pračky, rychlovarné konvice. Potřebujeme věci, které využijí klienti charity a sociálně slabí lidé z regionu do běžných domácností,“ upřesňuje vedoucí Charitního šatníku František Jahoda. Vzhledem k tomu, že začíná školní rok, uvítají také aktovky, pouzdra a další potřeby pro školáky.

03.09.2019


Kompostárna má zavřeno kvůli dovolené

Společnost Fertia, provozující kompostárnu v Blansku, upozorňuje občany, že z důvodu čerpání dovolené bude mít v sobotu 24.8.2019 kompostárna zavřeno. Děkujeme za pochopení.

21.08.2019


Film o Roučkovi zdarma na YouTube

Filmový počin studia Audiovisual s názvem Vynálezce a průmyslník Erich Roučka můžete zdarma zhlednout na YouTube kanálu Televize Blansko. Odkaz zde.

15.08.2019


Porucha telefonní linky

Upozorňujeme na poruchu telefonní linky do informační kanceláře Blanka na čísle 516 410 470. Volat můžete na druhé telefonní číslo 516 775 185. Za komplikace se omlouváme a na opravě pracujeme.EDIT: Telefonní linka je opět v provozu.

09.08.2019 | OKT


Na letním Dukla festivalu vystoupí Infernet

V neděli 11. srpna pokračuje od 17 hodin na Poduklí letní Dukla Festival vystoupením kapely Infernet. Ta loni zahajovala Morava Park Fest v Blansku. Vstup na koncert je zdarma, občerstvení je zajištěno.

07.08.2019 | SEKR


Nová pracovnice v Poradně pro rodinu

Od 01.08.2019 nastoupila do Poradny nová sociální pracovnice, paní Lenka Fleková, DiS. Přejeme jí příjemný start, pohodu na pracovišti a radost z práce. S paní Habrovou se tímto loučíme a ze srdce přejeme jen to nejlepší jak v osobním životě, tak v její další profesní dráze. Za celý tým poradny Gabriela Nečasová.

06.08.2019 | SOC


Nová publikace o Moravském krasu

Moravský kras – jeskyně a člověk je název nové publikace autora Ivana Baláka. Tato výpravná publikace stojí 299 Kč, má 223 stran, najdete v ní stovky historických i současných fotografií, map, schémat a kreseb z historie výzkumů Moravského krasu. Autor v ní populárně naučnou formou představuje život lidí v blízkosti jeskyní. Publikaci můžete zakoupit v informační kanceláři Blanka.

04.08.2019 | OKT


Letní uzavření knihovny

V termínu 29.07.–09.08. bude blanenská knihovna uzavřena. V knihovně se bude uklízet, proběhne pastování podlah a knihovníci budou čerpat řádnou dovolenou.

29.07.2019 | OKT


Otevírací doba v době státních svátků

Informační kancelář Blanka bude ve státní svátky v pátek a v sobotu 5.–6. července 2019 otevřena od 13 do 17 hodin. Ve stejnou dobu bude otevřena také v neděli 7. července.

03.07.2019 | OKT


Tom Sawyer Band na Poduklí

Sérii koncertů regionálních kapel na Poduklí na náměstí Republiky v Blansku zahájí v úterý 25. června v 16 hodin Tom Sawyer Band. Vstup je volný. V případě nepříznivého počasí se koncert neuskuteční.

24.06.2019 | SEKR


Cesta ke Skalnímu mlýnu je už průjezdná

Cesta ka Skalnímu mlýnu, která byla neprůjezdná kvůli sesuvu půdy a kamení po noční bouřce, je již zprůjezdněná. Přesto na vozovce dál zůstává na několika místech bláto, přes které teče voda. Řidiči by proto tudy měli jezdit opatrně.

07.06.2019 | SEKR


Platba kartou v informační kanceláři

V Blanenské informační kanceláři Blanka byl nainstalován platební terminál a je zde nyní možné platit kartou. Platba kartou se nevztahuje na vstupenky z předprodejní sítě Ticketmaster.

04.06.2019 | OKT


Atletky z Blanska míří na olympiádu

Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová s atletického oddílu ASK Blansko byly nominovány za Jihomoravský kraj na Olympiádu dětí a mládeže, která se letos koná v Libereckém kraji od 23. do 28. června. Obě děvčata se představí v běhu na 300 m, ve skoku vysokém a štafetě. Zatímco Dominika soutěží v mladším žactvu, Veronika hájí barvy staršího žactva.

28.05.2019


Výpadek telefonní linky

V pondělí 20. května 2019 od 07:00 do 19:00 hodin dojde v informační kanceláři Blanka k výpadku hlavní telefonní linky 516 410 470. Pokud v tento den budete chtít kontaktovat informační kancelář, použijte druhou telefonní linku 516 775 185.

16.05.2019 | OKT


Od koněspřežky k blanenským tunelům

Přednášku na téma železnice na Blanensku dnes pořádá od šesti hodin odpoledne Městská knihovna v Blansku. O stavbě železniční trati z Brna do České Třebové promluví amatérský historik a badatel Milan Sýkora. Součástí akce bude i doprovodná výstava. K vidění bude v prostorách knihovny od 16. do 17. května.

15.05.2019


Atletické závody mladších žáků v Blansku

ASK Blansko zve všechny příznivce atletiky na atletický stadion, kde se ve čtvrtek 9. května odehraje první kolo závodů družstev mladšího žactva Jihomoravského kraje. Akce začíná v 16 hodin.

07.05.2019 | SEKR


Den matek oslaví filmovým představením v kině

Komise pro občanské záležitosti zve blanenské ženy-matky v neděli 12. května 2019 v 17.30 hodin do kina na filmové představení k oslavě svátku Dne matek. Promítat se bude česká komedie Ženy v běhu, která s úsměvem vypráví o ženách, co se nebojí vyběhnout štěstí naproti (hrají Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír a Bolek Polívkovi, Martin Hofmann a další). Ženy, které jsou srdečně zvány, mají vstup zdarma, případný pánský doprovod zaplatí za lístek 120 korun.

06.05.2019 | SEKR


Soutěž ekologických projektů E.ON Energy Globe prodlužuje přihlašování

Už jenom posledních pár dní zbývá na přihlašování projektů do jedenáctého ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Soutěž oceňuje a zviditelňuje projekty i nápady, které šetří energii a chrání přírodu. Registrovat svůj projekt mohou jednotlivci, firmy i obce. Uspět je možné v šesti kategoriích – Obec, Firma, Stavba, Nápad, Vzdělávání a Kutil. Zájemci mohou své projekty přihlašovat na webových stránkách soutěže až do úterý 7. května.

26.04.2019


Podatelna na náměstí Svobody bude 29.04. zavřená

Městský úřad v Blansku upozorňuje, že v pondělí 29. dubna 2019 bude podatelna v budově radnice na náměstí Svobody 32/3 od 11:00 hodin zavřená. Písemnosti lze hodit do schránky nebo podat na podatelnu v budově městského úřadu na náměstí Republiky 1316/1.

25.04.2019 | SEKR


Pozvánka na atletický mítink

V neděli 28.04. se uskuteční tradiční atletický mítink, a to už 34. ročník memoriálu Věry Bušové Gilkové. Začátek atletických disciplín je ve 13:00 hodin. Start hlavního závodu žen na 800 metrů je plánovaný na 14:40 hodin. Mítink se koná pod záštitou starosty Jiřího Crhy.

25.04.2019 | SEKR


Knihovna bude 15. května zavřená

Ředitel Městské knihovny v Blansku Lukáš Dlapa upozorňuje čtenáře, že ve středu 15. května 2019 bude knihovna z důvodu profesního vzdělávání uzavřena. Přednáška k plánované výstavě pana Sýkory se však  uskuteční!

24.04.2019 | SEKR


VAS zve na den otevřených dveří. Za vodou můžete přijít na Klepačov

Při příležitosti Dne Země se v pátek 26. dubna mohou zájemci podívat od osmi do pěti hodin odpoledne na klepačovský vodojem. Vodárenské objekty, provozované společností Vodárenská akciová společnost, a. s., se návštěvníkům otevírají každoročně. Cílem akce je přiblížit význam vody pro život.

23.04.2019


Hřiště v Krajní ulici bude o víkendu zavřeno

Od pátku 12.4.2019 do pondělí 15.4.2019 bude v Blansku uzavřeno hřiště v Krajní ulici – jde o hřiště mezi bytovými domy Krajní 2 a 4. Pracovníci odborné firmy tam totiž budou podle sdělení odboru investičního a územního rozvoje upravovat barevné rozlišení hracího a autového prostoru hřiště tak, aby bylo barevně sladěno.

11.04.2019 | SEKR


MAS Moravský kras pořádá skupinovou diskusi

Takzvanou fokusní skupinu pořádá MAS Moravský kras, z. s., 30. dubna od devíti hodin dopoledne v zasedací místnosti MAS MK ve Sloupě. Skupinová diskuse partnerů, žadatelů, příjemců a členů MAS bude zaměřena na problematiku SLCD. Účast je potřeba potvrdit předem telefonicky nebo mailem nejpozději do 24. dubna 2019 Janě Koudelkové, tel.: 603 505 330, e-mail: registracemasmk@seznam.cz.

11.04.2019


Koncert Alkeholu v Blansku byl zrušen!

Koncert skupiny Alkehol byl v Blansku z technických důvodů zrušen. Vstupné se vrací v místě zakoupení vstupenek, za on-line zakoupené vstupenky budou peníze automaticky vráceny na účet, ze kterého byly zaplaceny.

11.04.2019 | OKT


Změna termínu koncertu skupiny Alkehol

Dnes byl v informační kanceláři Blanka pozastaven předprodej na koncert Alkeholu v Blansku, důvodem jsou zdravotní komplikace zpěváka skupiny Oty Hereše. Pořadatel aktuálně řeší náhradní termín. Jakmile budou k dispozici podrobnější informace, budeme vás informovat.  EDIT: Náhradní termín je stanoven na 21.04.2019. Vstupenky zůstávají v platnosti, pokud nový termín nevyhovuje, vstupenky budou vráceny v místě zakoupení.

08.04.2019 | OKT


Ve středu se Klepačovští sejdou s vedením města Blanska

Obyvatelé Klepačova jsou zváni na setkání s představiteli města a pracovníky vybraných odborů, které proběhne ve středu 3. dubna od pěti hodin odpoledne v klubu Škola. Na programu setkání budou zejména opravy a investice do této místní části. K účasti na akci zve Klepačovský výbor.

02.04.2019


Práh jižní Morava zve na vzdělávací přednášku

Zotavení z duševní nemoci je možné: Takové je téma setkání, které se uskuteční v úterý 23. dubna od pěti hodin odpoledne v prostorách Galerie města Blanska. Přednáška proběhne v rámci projektu Dobří sousedé jsou také na Blanensku. Účast na akci je zdarma.

29.03.2019


V blanenském zámku vystoupí nevidomí umělci

Koncert zpěváka Radka Žaluda s kytarovým doprovodem v podání Filipa Moravce proběhne ve středu 3. dubna v 9 hodin dopoledne v hudebním salonu Zámku Blansko. Koncert pořádá SONS ČR, z. s., oblastní pobočka Blansko, ve spolupráci s Muzeem Blanenska. Akce se koná v rámci 25. ročníku festivalu DUN (Dny umění nevidomých na Moravě). Jste srdečně zváni.

27.03.2019


Velkokapacitní kontejnery na Klepačově

Velkoobjemové kontejnery budou v místní části Klepačov přistaveny v pondělí 1. dubna od 16 do 18 hodin u točny MHD. V případě naplnění odjíždí vůz dříve.

26.03.2019


Klepačovští organizují úklid sportovišť

Jarní úklid sportovišť v místní části Klepačov proběhne v sobotu 30. března 2019 od 13:30 hodin. Sraz účastníků je na velkém hřišti. Na programu Klepačovští mají úklid velkého hřiště, ohniště, posezení kolem malého dětského hřiště a případně i přípravu pumptrackové dráhy. Připojit se z řad veřejnosti může každý. Stačí mít vlastní hrábě, lopaty, kolečka, rukavice a hlavně elán na jarní přípravu. Město Blansko zajistí vyčištění umělého povrchu, je třeba jej ale nejdříve zbavit hrubých nečistot, a zvýšit tak účinnost tohoto postupu.

25.03.2019


V Balcarce vystavuje Hesham Malik

Putovní výstava „Černý Buddha“ v Jeskyni Balcarka je pokračováním úspěšného spojení výtvarného umění a krásy českých jeskyní. Jeskyně jsou zároveň i místem, kde autor většinu obrazů maloval. Balcarka bude výstavu hostit do konce srpna.

18.03.2019


Upozornění odboru investičního a územního rozvoje

Z důvodu geodetického zaměření bude město tuto sobotu (16. března) čerpat rybník na Zborovcích směrem na Březinky. Žádáme spoluobčany, aby v místě křižovatky Zborovec x Okružní dbali zvýšené pozornosti a případné omezení strpěli. Děkujeme za pochopení.

15.03.2019


Na Blanensku opravili dvě kulturní památky

Díky dotačnímu programu Ministerstva kultury získalo Blansko jako obec s rozšířenou působností 537 tisíc korun, které loni využilo na opravu fasády kostela sv. Jana Křtitele v Doubravici nad Svitavou a obnovu soklové části vnitřních omítek v lodi včetně výmalby v kostele Narození P. Marie v Lipovci.

14.03.2019


Požární stanice na Obůrce projde opravou

Do konce dubna by měla trvat již započatá oprava požární nádrže v místní části Obůrka. Stavební práce provádí blanenská společnost MOYSES, s. r. o., s tím, že celkové náklady na tuto akci činí necelého půl milionu korun bez DPH. Před pěti lety se podobně opravila nádrž v části Těchov.

14.03.2019


Informace o omezeném pohybu chodců v lokalitě K. H. Máchy

Odbor komunální údržby upozorňuje obyvatele města, že v ulici K. H. Máchy, dále přes Sadovou a Havlíčkovu až po ulici Wolkerovu, probíhají stavební práce. Jedná se o umístění podzemního kabelového vedení vysokého napětí VN289 v délce 560 m, které bude propojovat Trafostanice "TS OÚNZ" a "TS Chelčického. Termín dokončení prací je stanoven na 30. dubna 2019.

14.03.2019


Dnes se sejdou zastupitelé města

Dnes odpoledne proběhne v pořadí třetí zasedání Zastupitelstva města Blanska. Jednání začíná v 15:30 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Blansko na nám. Republiky 1. Jednání je přístupné veřejnosti. Návrh programu

12.03.2019


Předprodej vstupenek na talkshow Osmanyho Laffity

V pátek 15. března bude v Informační kanceláři Blanka zahájen předprodej vstupenek na populární talkshow Osmanyho Laffity, na kterou jste srdečně zváni 29. října do Dělnického domu v Blansku. Pořad moderuje Eva Decastelo a jako host vystoupí sopranistka Michaela Gemrotová. Cena vstupenek je 350 a 320 Kč.

08.03.2019 | OKT


Vytvořte svůj tým a registrujte se na FUN běh. Pomůžete potřebným

Registrace na letošní 24hodinový charitativní štafetový běh, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a starosty města Blanska, You Dream We Run byla spuštěna. Svůj tým lze zaregistrovat na www.youdreamwerun.cz. Nevíte, s kým běžet? Nevadí. Jednotlivci se mohou přihlásit do OPEN štafety města Blanska. Více informací k akci, která se uskuteční ve dnech 7. až 8. června, najdete v samostatném článku.

07.03.2019


Hledáte si novou práci? Vyberte si na festivalu pracovních příležitostí

Festival pracovních příležitostí Profesia days Brno proběhne 11. dubna od 09:00 do 19:00 h na brněnském výstavišti. Vstup na akci, která poskytne uchazečům o zaměstnání aktuální informace o pracovním trhu a pracovních příležitostech, je zdarma. Pro návštěvníky je připraven bohatý program v podobě přednášek, konzultací životopisů, poradenské zóny, chybět nebude ani testování znalostí v oblasti IT a cizích jazyků. Bližší informace jsou k dispozici na www.profesiadays.czwww.profesia.cz.

06.03.2019


Charita pořádá sbírku ošacení

První letošní sbírku oblečení a potřeb do domácnosti pořádá Oblastní charita Blansko 6. března. Věci mohou dárci nosit na Jasanovou ulici vedle nábytku Nejči od 12 do 18 hodin nebo na Starou Fabriku v době od 8 do 15 hodin, od 10 do 12 a od 15 do 18 hodin pak na faru na Starém Blansku. Charita současně hledá dobrovolníky na třídění darovaných věcí po sbírce. To proběhne v Humanitárním skladu v Blansku. Informace pro zájemce na tel.: 733 628 106 nebo na e-mailu vladena.jaruskova@blansko.charita.cz.

26.02.2019


Účastí na karnevalu můžete podpořit dobrou věc

Školní družina Základní školy T. G. Masaryka pořádá karneval, který proběhne v pátek 1. března od tří hodin v Katolickém domě v Blansku. Za dětmi přijde kouzelník, chybět nebude ani taneční vystoupení latinskoamerických a standardních tanců. Připraveno je malování na obličej, modelování zvířátek z balonků a řada her, soutěží či tanečků. Pořadatelé zvou širokou veřejnost, nákupem dárečků, které vyrobili žáci školy, můžete přispět na hnutí Stonožka, které škola dlouhodobě podporuje.

26.02.2019


Muzeum připravuje novou expozici umělecké litiny

Slavnostní otevření expozice blanenské umělecké litiny v novém kabátě proběhne 25. března ve čtyři hodiny odpoledne. Upravenou expozici Muzea Blanenska představí známá manželská dvojice Jan Přeučil a Eva Hrušková.

25.02.2019


Ostatkové průvody v částech města vyrazí dům od domu

Čas masopustního veselí se nezadržitelně blíží. V letošním roce se masky sejdou v sobotu 2. března. V Lažánkách průvod vyráží už v osm hodin ráno z horního konce obce, na Těchově se maškary sejdou půl hodinu před polednem v areálu za kulturním domem. V jednu hodinu odpoledne startují průvody také v Dolní Lhotě (od restaurace U Filků) a na Obůrce (z Verandy). Na Olešné vyjde průvod v 10 hodin a v 15 hodin se koná karneval v Obecním domě.

25.02.2019


Město Blansko hodlá směnit pozemek na Klepačově

Město Blansko oznamuje záměr směnit pozemek parc. č. 424/17 trvalý travní porost o výměře 716 m² v k. ú. Klepačov ve vlastnictví města Blanska, z důvodu sjednocení vlastnictví pozemků s pozemky ve vlastnictví fyzických osob, s finančním dorovnáním, za pozemek parc. č. 426/2 o výměře 220 m² v k. ú Klepačov (lokalita Klepačov, nad ředitelstvím ČKD Blansko). Bližší informace jsou k dispozici na úřední desce. K výše uvedenému záměru se mohou občané vyjadřovat a předkládat své připomínky v termínu do 15 dnů od zveřejnění tohoto oznámení. Písemné vyjádření k tomuto záměru přijímá Městský úřad Blansko, nám. Svobody 3, Blansko, odbor investičního a územního rozvoje, oddělení POZEMKY.

25.02.2019


Rada navrhne na Cenu města Blanska dva kandidáty

Rada města Blanska navrhne zastupitelstvu dvě osobnosti, které významnou měrou ovlivnily život ve městě Blansku, a přispěly tak k jeho dobrému jménu i za jeho hranicemi. Prvním kandidátem je Pavel Svoboda, jedna z předních osobností blanenského kulturního života, a Ing. Antonín Petlach, úspěšný projektant, který je autorem několika významných staveb v Čechách i v zahraničí. Slavnostní předání Ceny města Blanska proběhne 22. května od 18 hodin v Dělnickém domě v Blansku.

22.02.2019


Erbenka pořádá Den otevřených dveří

Nastávající prvňáčci a jejich rodiče si mohou prohlédnout školu v rámci Dne otevřených dveří. Akce se uskuteční 13. března a potrvá od osmi ráno do tří hodin odpoledne. Jste srdečně zváni.

22.02.2019


Knihovna ocení nejkrásnější báseň o lásce. Bude to ta vaše?

Svatovalentýnskou soutěž pořádá každoročně Městská knihovna Blansko. Stačí si nasadit růžové brýle a pustit se do psaní. Své příspěvky (maximálně však tři) libovolného rozsahu a formy můžete poslat na adresu: Městská knihovna Blansko, Rožmitálova 4, 678 01 Blansko (na obálku napište "Svatovalentýnská soutěž"), na e-mail gargosova@mk.blansko.cz, nebo osobně odevzdejte v oddělení pro dospělé čtenáře. Nejpozději však do konce února.

21.02.2019


ZŠ a MŠ Dvorská zve na Den otevřených dveří

Budoucí prvňáčci a jejich rodiče jsou zváni 13. března na Základní školu na Dvorské ulici, kde proběhne od deseti hodin dopoledne Den otevřených dveří. Připraveny budou sportovní aktivity ve velké tělocvičně, samozřejmostí bude i prohlídka prvních tříd, odborných učeben, družiny a vůbec celé školy. Více informací najdete na www.zsdvorska.com.

20.02.2019


Jaro přivítají děti z Ratolesti. Zimu hodí do řeky

Tradiční akce Vítání jara, kterou pořádá Klub Ratolest, letos proběhne v sobotu 23. března. V areálu klubu na Sladkovského ulici v Blansku bude nejprve připravena výtvarná dílna, chybět nebude ani oblíbená jarní pohádka. Poté se malí i velcí společně vydají k řece, aby zahodili zimu a přivítali jaro. Na faře na Starém Blansku pak dojde i na opékání párků. Akce začíná v 10 hodin dopoledne.

18.02.2019


Fotíte rádi? Přihlaste se do Jeskynního poháru

Přihlásit se mohou všichni bez ohledu na věk. Stačí poslat kvalitní fotografie zdejších turisticky atraktivních míst, případně akcí, které se na Blanensku realizují. Téma je volné. Soutěžní fotografie lze zasílat do 10. března společně s přihláškou na e-mail: ctyrlistekBK@seznam.cz. Více informací o soutěži v rámci festivalu Blanenský čtyřlístek najdete v samostatném článku na webu města.

18.02.2019


Rej masek, soutěže, tombola nebo hry. Takový bude Dětský karneval

Tradiční Dětský karneval, který pořádají Kolpingova rodina Blansko a Společnost katolického domu v Blansku, proběhne v neděli 3. března od 14 hodin odpoledne v Katolickém domě v Blansku. Zváni jsou všichni bez rozdílu věku, vstupné pro děti bude k dispozici za deset korun, dospělí zaplatí o dvacet korun více.

18.02.2019


Blanenská informační kancelář slaví 20 let

Blanenská informační kancelář Blanka oslaví v úterý 19. února rovných 20 let od svého založení. V tento den dostane u nás každý zákazník malý dárek a může vyplnit jednoduchou soutěžní anketu o ceny. Malým dárkem pro všechny je už teď nová facebooková stránka https://www.facebook.com/tic.blansko/, kde vás budeme informovat o aktuálním předprodeji vstupenek, kulturních akcích a turistických zajímavostech z Blanska a Moravského krasu.

15.02.2019 | OKT


Vlasta Redl zahraje pro hospic

V blanenském kině vystoupí 15. března v 19 hodin písničkář Vlasta Redl s doprovodnou kapelou. Vstupenka stojí 350 korun a je k dostání v předprodeji v Blansku v Okně dokořán na Komenského 19 a v Informační kanceláři Blanka. V Boskovicích pak v Městském informačním středisku. Výtěžek koncertu půjde na potřeby Mobilního hospice sv. Martina, který pomáhá lidem v posledním stádiu nemoci po celém okrese Blansko.

14.02.2019


Beseda pro veřejnost u příležitosti 13. ročníku Národního týdne manželství ČR

V Poradně pro rodinu se uskuteční beseda pro veřejnost na téma „Zabijáci manželství a jak se jim bránit“. Poradna se touto akcí snaží podpořit hlavní myšlenku NTM, že dobře fungující partnerské vztahy jsou nezbytným základem spokojeného a šťastného života. Beseda proběhne v prostorách poradny ve středu 10. dubna 2019 od 16 do 18 h. Cílem besedy je posílit důvěru veřejnosti v dlouhodobé oddané vztahy a nabídnout inspiraci jak tyto vztahy kultivovat a rozvíjet. Kapacita míst je omezená, proto je nutné si účast předem zarezervovat na emailové adrese poradna@blansko.cz anebo na tel. číslech 516 413 524, 775 870 667. Těšíme se na setkání s Vámi!

11.02.2019 | SOC


Volby do Evropského parlamentu

Rozhodnutí prezidenta republiky ze dne 8. ledna 2019 stanoví dobu konání deváté volby členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách. Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v pátek 24. května 2019 a v sobotu 25. května 2019.

08.02.2019


Za dětmi do Blanska přijede Michal z Kouzelné školky

Fanoušci Michala Nesvadby z Kouzelné školky se mohou těšit na oblíbené představení Michal k snídani, které se uskuteční v sobotu 27. 4. 2019 od 10:00 hodin v blanenském kině. Speciální "předvalentinský" předprodej bude zahájen v Blanenské informační kanceláři Blanka v úterý 12. 2. 2019 v 09:00 hodin. Cena vstupenky: 195 Kč/děti od 3 let vč. a dospělí. Děti do 2,99 let mají vstup zdarma v doprovodu minimálně dvou platících osob.

06.02.2019 | OKT


ZŠ T. G. Masaryka zve na Den pro předškoláky

Základní škola T. G. Masaryka na Rodkovského ulici zve na Den pro předškoláky, který se uskuteční v pátek 8. března od 8 do 11 hodin. Akce je určena pro rodiče s budoucími prvňáčky. Vyzkouší si, jaké to je sedět ve školní lavici a učit se, prohlédnou si budovu školy nebo prostory školní družiny. Zákonným zástupcům dětí budou poskytnuty veškeré informace k zápisu do 1. tříd a ke stimulačním skupinkám. Více informací na www.zstgm.cz nebo na tel. : 516 418 320.

04.02.2019


You Dream We Run letos hlásí sedmnáct nominovaných

Do včerejší půlnoci bylo možné nominovat další uchazeče na splnění jejich snů. V letošním roce se přihlásilo sedmnáct handicapovaných lidí se svými smutnými životními příběhy, z toho šest dětí a jedenáct dospělých. Kolik snů se letos podaří splnit? To se dozvíme 8. června. Projekt You Dream We Run během své šestileté historie dokázal splnit sny čtyřiačtyřiceti lidem za bezmála tři miliony korun.

01.02.2019


Návštěvy v nemocnici prozatím nejsou zakázány, je dobré je ale omezit

I přes výrazný nárůst onemocnění chřipkou se vedení Nemocnice Blansko rozhodlo, že prozatím nevyhlásí zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnice. V průběhu dnešního dne však dojde k vyvěšení informačních cedulí v areálu nemocnice, kde návštěvy vedení nemocnice žádá, aby vstup do prostor nemocnice a návštěvu svých blízkých na lůžkových odděleních s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav opravdu zvážili.

30.01.2019


MAS Moravský kras zve na seminář

Seminář pro žadatele k třetí výzvě v rámci PR Programu rozvoje venkova SCLLD Moravský kras jinak pořádá MAS Moravský kras, z. s., v pátek 8. února 2019 od 9:00 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras ve Sloupě (Sloup 221, první patro vlevo).

28.01.2019


Personální změny v Poradně pro rodinu od 01.02.2019

Od 01.02.2019 dojde v Poradně k několika personálním změnám: psycholog Mgr. Martin Švanda, Ph.D. zkracuje úvazek z 1,0 na 0,5 a bude na poradně působit pouze od středy do pátku. Současně do našeho týmu přibude nová kolegyně Ing. Mgr. Helena Janíková, která zde bude působit na 0,4 úvazku a to v pondělky a úterky. Vedoucí poradny, Mgr. Gabriela Nečasová, navyšuje svůj úvazek na 0,6 a je i nadále v Poradně k zastižení od pondělí do čtvrtka.

28.01.2019 | SOC


Muzeum Blanenska vydalo Sborník 2018

Odborné články z oblasti přírodovědné a společenskovědné najdete v novém sborníku Muzea Blanenska, který obsahuje 145 stran. Zájemci si jej mohou pořídit na pokladně muzea za 150 Kč.

25.01.2019


Blansko se bude prezentovat na veletrhu Regiontour

Od čtvrtka 17. ledna do neděle 20. ledna budou na brněnském výstavišti probíhat veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour 2019. Město Blansko se zde bude prezentovat v pavilonu P v rámci expozice jižní Moravy.

16.01.2019


Každá koruna pomáhá...

Tříkrálový stánek, ve kterém můžete přispět Oblastní Charitě Blansko, bude umístěn 7. ledna od 7:30 do 14:00 hodin ve vestibulu Nemocnice Blansko. Za vybraný obnos letos chtějí pracovníci charity pořídit auto pro Mobilní hospic svatého Martina, podpořit matky s dětmi v nouzi, seniory a zdravotně postižené nebo Charitní záchrannou síť.

04.01.2019


Policie žádá o pomoc při pátrání po kytaře

V době od 16:00 do 16:30 hodin dne 31.12.2018 byl v Blansku na adrese Údolní 19 zapomenut černý obal přes rameno s kytarou hnědé barvy výr. značky Dowina, typ: Puella D-12-S 2017, která byla opatřena popruhem přes rameno černé barvy a dále zpěvník formátu A4 s názvem „Velký Štěpiho zpěvník“. Žádáme o vrácení nálezu, případně informace vedoucí k osobě nálezce, který věc nevrátil. Nprap. Pavel Prudký, vrchní inspektor, 974 631 328, 702 292 048, pavel.prudky@pcr.cz.

03.01.2019