Zprávy za rok 2022

Část centra města bude bez elektřiny, omezení postihne i městský úřad

Městský úřad Blansko, konkrétně vybraná pracoviště sídlící v budově historické radnice na náměstí Svobody, bude v úterý 18. ledna 2022 fungovat v omezeném režimu. Důvodem je přerušení dodávek elektrické energie, které je v centru města plánované v době od 7:30 do 15:30 hodin. Omezení se dotkne také návštěvníků informační kanceláře Blanka, kde nebude k dispozici internetové připojení, prodej vstupenek a kopírovací služby. Výpadek proudu pocítí také čtenáři městské knihovny, v níž nebude fungovat internet.

Provoz úřadu v budově na náměstí Republiky, kde se například vydávají pasy, občanské a řidičské průkazy a funguje zde registr vozidel, bude v úterý 18. ledna zajištěn den bez omezení.

Dodávka elektrické energie bude přerušena v části ulic Vodní, Mlýnská, Divišova, Žalkovského, Družstevní, A. Skotáka či Bezručova, částečně také na náměstí Svobody a na dalších místech.

Podrobnosti naleznete zde.

11. 1. 2022


Na městském úřadu se bude opět očkovat proti covidu-19

Město Blansko nabízí veřejnosti očkování proti covidu-19 bez nutnosti předchozí registrace. Tým z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně bude zájemcům podávat vakcínu ve čtvrtek 13. ledna 2022 v malé zasedací místnosti v 1. patře v budově Městského úřadu Blansko na náměstí Republiky.

Očkování bez předchozí registrace do registračního systému proběhne v čase od 9:00 do 13:30 hodin. Očkovat se bude pouze vakcínou Pfizer/Biontech.

Zájemci o očkování musí do středy 12. ledna 2022 do 15:00 hodin zaslat na e-mail: kourilova@blansko.cz své kontaktní údaje (jméno, příjmení, číslo mobilního telefonu a e-mailovou adresu). Na stejný e-mail mohou posílat i případné dotazy k očkování. Následně obdrží potvrzení rezervace a přibližný čas vakcinace.

7. 1. 2022 | SOC


Rozpočet na rok 2022 je k dispozici na webu města

Zájemci se mohou seznámit s podrobným rozpočtem města Blanska na rok 2022. Plné znění jednoho z nejdůležitějších dokumentů pro život města je k dispozici na webu. Letos bude Blansko hospodařit na straně příjmů i výdajů s částkou více než 604 milionů korun. Zhruba třetina této částky je určena na investice.

Seznamte se s rozpočtem města na rok 2022.

Přečtěte si článek o rozpočtu města na rok 2022.

7. 1. 2022 | FIN


Tři králové vyšli do ulic Blanska, navštívili také radnici

Do ulic Blanska už vyrazili koledníci. I letos v lednu Oblastní charita Blansko odstartovala tradiční Tříkrálovou sbírku, při níž skupiny koledníků navštěvují domácnosti přímo v Blansku ale také zhruba ve stovce obcí na celém okrese. Koledníky putující dům od domu a žádající o dar pro potřebné můžete letos potkat od 1. do 16. ledna. Ve středu 6. ledna tři králové zavítali také na Městský úřad Blansko, kde do zapečetěné pokladničky přispěli zaměstnanci i zástupci vedení města.

tri-kralove-22-36749-8962_800.jpg

Oblastní charita Blansko letos výtěžek Tříkrálové sbírky rozdělí do několika potřebných oblastí. Vybrané peníze podpoří fungování Mobilního hospice sv. Martina, poputují k seniorům a zdravotně postiženým, rodinám s dětmi v nouzi, část peněz charita věnuje také na vybavení pro pečovatelky a zdravotní sestry.

tri-kralove-22-43558-3360_800.jpg

Pokud chcete přispět, ale nepodaří se vám do 16. ledna potkat koledníky s kasičkou, můžete peníze poslat po celý rok přes on-line kasičku na webových stránkách www.blansko.charita.cz/trikralovasbirka2022 nebo přímo na účet Tříkrálové sbírky 66008822/0800 s variabilním symbolem 777966000.

6. 1. 2022


Na radnici se bude ve čtvrtek 6. ledna očkovat bez předchozí registrace

Město Blansko mimořádně nabízí veřejnosti očkování proti covidu-19 bez nutnosti předchozí registrace. Původně měl tým z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně ve čtvrtek 6. ledna podávat vakcíny pouze zaměstnancům městského úřadu, jejich rodinným příslušníkům a klientům městských domů s pečovatelskou službou. Po jednání se zdravotníky se ale podařilo navýšit kapacitu pro očkování a přijít tak mohou i zájemci z řad široké veřejnosti.

Očkování bez předchozí registrace do registračního systému pro očkování proběhne ve čtvrtek 6. ledna 2022 v čase od 9:30 do 11:30 hodin v malé zasedací místnosti v 1. patře v budově Městského úřadu Blansko na náměstí Republiky. Očkovat se bude pouze vakcínou Pfizer/Biontech.

Zájemci o očkování musí do středy 5. ledna 2022 do 15:00 hodin zaslat na e-mail: kourilova@blansko.cz své kontaktní údaje (jméno, příjmení, číslo mobilního telefonu a e-mailovou adresu). Následně obdrží potvrzení rezervace a přibližný čas očkování.

Ostatní potřebné údaje uvedou až na místě očkovacímu týmu. Certifikát o očkování nebude na místě vydáván. Očkovací tým bude údaje o očkovaných hromadně zadávat do elektronického systému až zpětně. Zájemci si tak certifikát budou moci následně stáhnout sami.

4. 1. 2022 | SOC


Finanční úřad po telefonu poradí s daněmi z nemovitostí

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj také letos nabízí telefonické konzultace pro lidi podávající přiznání k dani z nemovitých věcí. Jeho pracovníci poplatníkům zodpoví veškeré dotazy týkající se daně z nemovitostí a pomohou s vyplněním daňového přiznání. Zájemci se mohou na místně příslušná pracoviště úřadu obracet telefonicky do 7. února, konkrétně pro Blansko lze využít telefonní čísla 516 487 333 a 516 487 332.

Kontakty na pracoviště Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj v souboru pdf.

4. 1. 2022


Na PCR test se lze v Blansku objednat i na neděli

Odběrové centrum ČČK Blansko  zajišťuje od Nového roku PCR testy na COVID-19 také v neděli. V odběrovém centru v Chelčického ulici, které Český červený kříž provozuje ve spolupráci s městem, si mohou termín zarezervovat jak zájemci o hrazené preventivní screeningové vyšetření, tak také samoplátci nebo ti, kteří mají PCR test indikovaný od lékaře či hygieny a mají vystavenou žádanku. Objednat se lze přes webové stránky Oblastního spolku Českého červeného kříže Blansko na www.cck-blansko.cz.

3. 1. 2022