Konzultace po telefonu finanční úřad nově nabízí až do dubna

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj prodloužil termín, do kdy bude nabízet telefonické konzultace pro lidi podávající přiznání k dani z nemovitých věcí v roce 2021. Původně se zájemci na pracovníky úřadu mohli obracet jen do 5. února 2021, nově tak mohou učinit až do 1. dubna 2021.

„Ministryně financí svým rozhodnutím prominula sankce za pozdější podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí, pokud k němu dojde do 1. dubna 2021. To mnozí poplatníci chápou jako prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání. Proto předpokládáme, že řada z nich se k podání daňového přiznání teprve chystá, a proto bude Finanční úřad pro Jihomoravský kraj službu provozovat i v průběhu února a března až do 1. dubna 2021,“ vysvětlil ředitel Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj Martin Komárek.

Poplatníkům jsou k dispozici pracovníci majetkových daní, kteří zodpoví veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí, nebo je spojí přímo na konkrétní pracovníky. Telefonicky také pomohou s vyplněním daňového přiznání tak, aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu.

Kontakty na pracoviště Finančního úřadu pro JMK v souboru v pdf

5. 2. 2021, 12:51 h