Biopopelnice rozdají 13. a 14. března. Žádat mohou další zájemci

První zájemci z centrální části Blanska, kteří město požádali o kontejnery na biologicky rozložitelný odpad, se dočkají už o víkendu 13.-14. března. Všem, kteří si požádali o dodávku plastové popelnice, ji svozová firma zdarma přiveze až domů. Přihlášené zkontaktuje kvůli termínu převzetí e-mailem, případně telefonicky. Druhou březnovou sobotu a neděli by biokontejnery oproti podpisu mělo získat přes čtyři sta zájemců, kteří se přihlásili v lednové výzvě.

Dalších více než tři sta kontejnerů má ještě město k dispozici. V druhé vlně si o ně zájemci mohou požádat až do konce března. Stačí vyplnit on-line formulář na webu města na stránkách oddělení komunální údržby a pozemků, nebo poslat vytištěný dotazník. Ten je ke stažení na stránkách odboru ve formátu pdf, uveřejněný bude ve Zpravodaji města Blanska č. 4, k dispozici bude také na podatelnách městského úřadu. Vyplněný formulář lze odevzdat na podatelně nebo vložit do podací schránky na budově městského úřadu. Město už loni rozdalo zdarma speciální popelnice všem zájemcům v místních částech, svoz tam proto probíhá pouze v plastových nádobách.

V centrální části města bude letos fungovat zatím souběžně svoz biologického odpadu umístěného do hnědých nádob i plastových pytlů. Biologicky rozložitelný odpad lze umisťovat také do více než čtyř desítek velkokapacitních hnědých kontejnerů rozmístěných po celém městě, nebo je možné jej odevzdat přímo v blanenské kompostárně.

5. 3. 2021, 09:23 h | odbor správy a rozvoje města