Jak vypadá očkování proti covid-19 v Blansku v měsíci březnu

Každý pátek se otevírají časové sloty k očkování proti covid-19 v Nemocnici Blansko. Následující týden tak vždy může proběhnout očkování zájemců, v současné době z řad zdravotníků, lidí starších 70 let nebo učitelů a nepedagogických pracovníků nad 55 let. Každý týden se v blanenské nemocnici vyočkuje více jak 500 dávek vakcíny. Z nemocnice do velkokapacitního očkovacího centra se vakcinace přesune ve chvíli, kdy se v Blansku aplikuje více jak 1000 dávek týdně.  Podle krajského koordinátora to bude nejdříve začátkem dubna. Záleží na distribuci očkovací látky, prozatím se ale v Blansku očkuje látkou od firem Pfizer a BioNTech.

Jako náhradníci na očkování se v rámci krajského systému mohou hlásit také lidé z prioritních skupin, a to na bezplatné lince 800 129 921. Odpovědi na otázky ohledně očkování nebo registrace do centrální očkovacího systému, zodpovídají operátoři na lince 1221.

 Do systému vakcinace se od 1. března zapojili také praktičtí lékaři. V Jihomoravském kraji jich je 440. Jejich seznam naleznete na http://ockovani.jmk.cz/praktici

9. 3. 2021, 17:00 h