Školy zveřejnily podrobnosti k návratu dětí k prezenční výuce

Do základních škol se v pondělí 12. dubna vrátí k prezenční výuce děti z prvního stupně. Třídy se v docházce budou střídat po týdnu. Podmínkou pro přítomnost dětí bude nošení roušky a dvakrát týdně absolvování neinvazivního antigenního testu na covid-19. Školáci se mohou také prokázat potvrzením o prodělání nemoci covid-19 v posledních 90 dnech nebo negativním PCR testem ne starším než 48 hodin. Podrobnosti najdete na webu Ministerstva školství.

Blanenské základní školy na svých webových stránkách zveřejnily, jak se budou jednotlivé třídy střídat. Rodiče a zákonní zástupci dětí tam také najdou podrobnosti k testování. ZŠ Dvorská, ZŠ Erbenova, ZŠ Salmova, ZŠ TGM.

Do mateřských škol se od pondělí 12. dubna vrátí děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. Podmínkou bude dvakrát týdně absolvování neinvazivního antigenního testu na covid-19. Podrobnosti rodiče a zákonní zástupci naleznou na webových stránkách mateřských škol.

Děti rodičů vybraných profesí, pro které byla dosud vyčleněna jedna škola v regionu, budou navštěvovat mateřské a základní školy, do kterých běžně chodí. Prezenční výuka pro ně bude zajištěna každý den bez ohledu na střídání tříd. Pro děti platí povinnost absolvovat antigenní test nebo se prokázat potvrzením o prodělání nemoci covid-19 či negativním PCR testem.

Pokud se žák nebo předškolák nezúčastní testování a tedy i výuky, bude škola jeho absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola nemá povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání dle zákona.

9. 4. 2021, 10:08 h | odbor správy a rozvoje města