Na prvním stupni základních škol skončila rotační výuka

Od pondělí 17. května přichází další rozvolnění restriktivních opatření kvůli koronaviru. K normálnímu režimu výuky bez rotací se vrací první stupeň základních škol, druhý stupeň jen v některých krajích. Rotační výuka v celé republice pro druhý stupeň skončí od pondělí 24. května.

Otevírají se zahrádky restaurací. Jejich hosté se musejí prokázat negativním testem, očkováním nebo tím, že prodělali nemoc covid-19 v posledních 90 dnech.

Povolené jsou návštěvy venkovních koncertů a divadel s účastí do 700 sedících diváků. Tento limit platí i pro sportovní akce. Návštěvníci se musejí prokázat negativním testem, očkováním nebo tím, že prodělali nemoc covid-19 v posledních 90 dnech.

Lidé mohou také opět zajít do fitness center, posiloven a dalších vnitřních sportovišť. Musejí mít negativní testy, potvrzení o očkování neb prodělanou nemoc covid-19 v posledních třech měsících.

V nemocnicích a sociálních zařízeních jsou od pondělí 17. května opět povolené návštěvy. K očkování proti covidu-19 se mohou hlásit všichni lidé starší 40 let.

Zjistěte si více o platných opatřeních.

17. 5. 2021, 09:28 h