Turisté společně vytvoří nový český rekord

Města Blansko, Boskovice a Pivovar Černá Hora v neděli 3. dubna společně zahájí letošní turistickou sezonu regionu Moravský kras a okolí. Účastníci této oblíbené akce jako tradičně vyrazí do černohorského pivovaru z Blanska či Boskovic po některé z turistických tras. Poté se pokusí vytvořit nový český rekord, tentokrát v počtu „oholených turistů”. Do celkového počtu se budou započítávat všichni návštěvníci, kteří na nádvoří pivovaru přijdou mezi 12:00 a 14:00 hod vybaveni vycházkovou, turistickou či jinou opracovanou holí.

Zahájení turistické sezony se od 12:00 hodin koná na nádvoří černohorského pivovaru, moderátorem bude po celé odpoledne herec Zdeněk Junák. Návštěvníci se dozví novinky, které pro letošní sezonu nabízí destinace Moravský kras a okolí, na místě zahraje kapela Trní. Vstup je zdarma.  Na každého „oholeného“ účastníka, který pomůže ustanovit nový český rekord, čeká dárek v podobě nápoje a grilované klobásy. 

Připravené jsou autobusy, které účastníky zdarma dovezou na start jednotlivých turistických tras a po skončení akce na vlak do Rájce-Jestřebí.

Přečtěte si další podrobnosti o zahájení turistické sezony

zahajeni-sezony-34334-6310_800.jpg

29. 3. 2022, 13:55 h | odbor vnějších vztahů