Baseballisté Olympie zimní přípravu nezanedbávají

19. února 2005, sport, přečteno: 3518×

Ačkoliv baseballové hřiště na Strawberry Field v Blansku odpočívá zaslouženým zimním spánkem, totéž se v žádném případě nedá říci o hráčích a hráčkách klubu BLACK HILL OLYMPIA BLANSKO. Zimní příprava začala pro všechny v podstatě ihned, jakmile skončily všechny soutěže roku 2004.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Muži z A týmu, kteří hrají extraligu, se hned od října vrhli do posilovny, poté přidávali další tréninky a dnes už všichni cvičí naplno. Týdně mají tři společné tréninky v tělocvičnách ZŠ Salmova Blansko, na kterých se především věnují házení a pálkování, ale také rozvoji obratnosti a drilům na zdokonalení baseballových dovedností. Nemalá část tréninku je věnována běhání, a to jak sprintům, tak i rozvoji vytrvalosti. Hodně podobné tréninky jako muži mají i junioři a starší kadeti, kteří taktéž chodí do posilovny a společně s A týmem běhat.

Mladší kadeti se setkávají třikrát týdně a musíme dodat, že opravdu v hojném počtu. Díky Jaroslavu Krejčířovi je velice dobře pracováno s nadhazovači, a to jak v kategorii mladších kadetů, tak i v žácích. Velký důraz je kladen i na rozvoj fyzické síly, ale nezapomíná se i na obratnost a v neposlední řadě i na běhání.

Dvakrát týdně trénují dívky, ale i žáci a přípravky, tedy ti nejmenší caparti. U posledně jmenovaných se tréninky často nesou v duchu zábavných her a soutěží, ve kterých se mladí hráči zdokonalují v obratnosti nebo v rychlosti běhání, ale také posilují ducha soutěžení a chuť po vítězství, která je tolik potřebná.

Podle současné účasti na trénincích, která je hlavně u mladších hráčů velice hojná, se nemusíme bát o osud blanenského baseballu a softballu, ale samozřejmě rádi uvítáme nové členy. Poděkování patřím všem hráčům a hráčkám, kteří zimní přípravu pojali opravdu zodpovědně, ale i DDM Blansko, který maximálně pomáhá ve výchově našich nadějí.

Doufejme, že sezona 2005 bude ještě úspěšnější než rok minulý, ať už po sportovní stránce, ale v neposlední řadě i po stránce organizační, neboť Blansko bude spolupořadatelem Mistrovství Evropy v baseballu seniorů ve dnech 7. — 17. 7. 2005 a přislíbených šestnáct utkání, které budeme pořádat, nebude jednoduché zorganizovat. Ale věříme a uděláme vše pro to, aby se to podařilo.

Jaroslav Kříž

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter