HC T-Blade Blansko bude hrát o titul mistra republiky

7. června 2005, sport, přečteno: 8531×

Zimní stadion v Blansku nezahálí ani přes léto. Již několikátým rokem je místo ledu instalována speciální umělá plocha pro vyznavače kolečkových in-line bruslí. A tak se zde mohou konat i hokejové zápasy, jako např. minulou sobotu turnaj mladších žáků ke 100. výročí povýšení Blanska na město.

Turnaj byl pořádaný nejen ke 100. výročí Blanska, ale také jako jeden z kvalifikačních turnajů Mistrovství republiky mladších žáků, které se uskuteční 17. 6. 2005 v Písku.

inline hokej inline hokej

Turnaje se zúčastnila mužstva HC Démoni Blansko, HC T-Blade Blansko, ILHC Písek a Žraloci Vyškov. Hrálo se systémem každý s každým vždy 2 × 15 minut čistého času.

Ve finále se utkal HC T-Blade Blansko s mužstvem z Písku. Od poloviny prvního poločasu měl zápas jednoznačný průběh a blanenští hokejisté v něm zvítězili rozdílem třídy 9:1.

HC T-Blade Blansko
Vítězné družstvo HC T-Blade Blansko. Foto: Ing. J. Vrba

Vítězstvím v turnaji si domácí družstvo zajistilo postup do finálových bojů o mistra republiky v in-line hokeji, kde jistě není bez šancí na obhajobu mistrovského titulu.

Ceny výhercům předal vynikající hokejista, blanenský odchovanec a extraligový hráč Milan Dobiášek.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:
brankář Aleš Krkoška — HC Žraloci Vyškov,
obránce Ondra Pozděna — IHC T-Blade Blansko,
útočník Vladan Tihon — HC Démoni Blansko,
střelec Filip Vlček — IHLC Písek.

Odměnu si odnesl i nejmladší účastník turnaje Tadeáš Král z IHC T-Blade Blansko a MISS turnaje byla vyhlášena hráčka Petra Vojtěchová z IHC Démoni Blansko.