Půlmaraton vyhrál již potřetí Ivan Čotov

14. června 2005, sport, přečteno: 5586×

Jedenáctého ročníku Půlmaratonu Moravským krasem, odstartovaného již tradičně výstřelem z děla, se letos zúčastnilo 124 běžců. Byl mezi nimi nejen dvojnásobný vítěz tohoto závodu Bulhar Ivan Čotov, ale svoji premiéru na trati dlouhé 21,1 km si odbyl také hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

start Půlmaratonu Moravským krasem
Start XI. Půlmaratonu Moravským krasem.

Po absolvování dvou okruhů ve městě se závodníci vydali po silnici k Punkevním jeskyním. Závod provázel místy silný děšť, ale to bylo pro závodníky jistě příjemnější než třicet stupňů ve stínu.

O svých běžeckých kvalitách opět přesvědčil Ivan Čotov z Bulharska, který po roční přestávce zvítězil v Blansku již potřetí, tentokrát časem 1:08:53. I v ženách byla nejlepší předloňská vítězka Ivana Martincová časem 1:25:58 (celkově skončila na 41. místě). Z okresu Blansko si nejlépe vedl Igor Heleš z Holštejna, jenž skončil na 16. místě.

Ivan Čotov dobíhá do cíle závodu
Ivan Čotov dobíhá do cíle půlmaratonu. Obě fota: S. Mrázek

Hejtman Stanislav Juránek, který běžel za Uni Brno — Orel Židenice, dorazil do cíle v čase 1:48:59, což v kategorii veteránů nad 40 let znamenalo 36. místo. Po doběhnutí do cíle pochválil trasu celého závodu, která vede krásným Punkevním údolím, a připomněl, že kdo si chce udržet fyzickou a duševní sílu v souladu, musí sportovat.

Pěkné 19. místo obsadil běžec Michal Wegrzyn z polského partnerského města Legnicy, který si sice oproti loňsku vylepšil čas o 14 sekund, ale ve velké konkurenci skončil v celkovém pořadí o šest příček níž.