Blanenští orli na významných akcích

12. října 2005, sport, přečteno: 4075×

Od 1. do 9. srpna se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil již 31. mezinárodní FICEP CAMP. Tábor FICEP je setkáním mladých sportovců Evropy, pro které je připraven nejen sportovní, ale i kulturní a společenský program. Již podruhé tento tábor pořádala Česká republika.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Během programu se 170 účastníků z 10 zemí seznamovalo s jazykem, kulturou, tradicemi i folklorem zde přítomných národů. V nabitém programu plném her, zábavy, soutěží však nebylo zapomenuto ani na poznání krás naší republiky. „Navštívili jsme například Punkevní jeskyně, prohlédli provoz pivovaru v Černé hoře či vyzkoušeli sportovní areály v Bystřici nad Pernštejnem a Domaníně.

Orel — FICEP camp — lezecká stěna Orel — FICEP camp — pyramida

Hlavním programem však byly tzv. Internationals sports, při kterých se účastníci blíže seznámili s atletikou, cyklistikou, plaváním, tenisem, tancem, basketbalem, judem, orientačním během, fotbalem a florbalem, což je sport, díky kterému jsem byl ve Žďáru i já,“ říká jeden z účastníků Vít Balák a dodává: „Našim cílem bylo mladé sportovce naučit základním činnostem popřípadě zdokonalit jejich již získané dovednosti v daném sportu.“

Druhou akcí byla již třetí Farní a orelská cyklopouť, tentokrát za třemi bývalými kněžími naší farnosti. Otcem Pavlem Bublanem, který působí v Náměšti nad Oslavou, otcem Tomášem Cahou (Třešť) a Vladimírem Záleským (Žďár nad Sázavou). Během pěti dnů urazili cyklisté 316 km. Na trase navštívili několik památek, ve Žďáru nad Sázavou si užili večerní koncert Kamelotu a Vlasty Rédla. Poslední den ujeli Otec Pavel Lazárek, 11 statečných mladých cyklistů a obětavá kuchařka, sběratelka raněných a odpadlých cyklistů paní Chlupová 83 km, navštívili hrad Pernštejn a navečer dorazili do Blanska.

Bohužel hlavní akce — Orelská pouť na Svatém Hostýně, nenašla správnou odezvu v naší jednotě. A to je škoda. Snad se příští rok najdou orli, kteří toto skvělé duchovní a sportovní setkání využijí.

Vít Balák, Ondřej Hének, www.orelblansko.cz

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter