Velkolepá noční show
8. srpna 2006, ostatní, přečteno: 5304×
Obyvatelé domů v blízkosti budoucí okružní křižovatky na ulicích Smetanova, Sadová a nám. Republiky mají několikrát týdně hluboký kulturní zážitek, který se určitě vyrovná divadelním představením pod širým nebem v Českém Krumlově. Chybí pouze otáčivé hlediště.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Na chodníku před nejmenovaným nočním klubem probíhá po celou noc sled scének, skečů a jednoaktovek, ve kterých účinkují aktéři nořící se pravidelně z podzemí. Vyslechli jsme již žárlivé scény, milostná vyznání, nenávistné slovní souboje, ale hlavně neartikulovaný řev
Scénickou hudbu obstarává pravidelný rytmický dusot, občas vystřídaný dělbuchem nebo zvukem břeskné polnice, případně autorádiem. Občas některý z herců odpadne na silnici nebo do parku, ale po nutné přestávce začne hrát v plné síle dál.
Po předscéně přijíždějí taxíky, zřídka i auta městské policie, která přibrzdí, stážníci vystoupí, promluví a jedou dál.
Celé představení trvá pravidelně až do páté či šesté hodiny ranní, protože herci se po tak silném adrenalinovém zážitku rozcházejí neradi a hlavně hodně hlasitě. Tudíž my, jako diváci a hlavně posluchači, otvíráme teprve ráno okna, abychom konečně vyvětrali, a odcházíme nevyspalí do práce nebo se snažíme za doprovodu stavebních strojů ještě usnout.
Zveme vedení města a členy zastupitelstva na tuto velklepou multikulturní show. Možno sledovat z přilehlých domů, ale také od pomníku RA. Bylo by dobré, aby si také kameramani městské kabelové televize nenechali tento zážitek ujít.
EK, Blansko
Další články v kategorii „ostatní“
16. června 2025
OBRAZEM: Folklorní slavnosti, SITUace na Písečné a sousedské setkání v Horní Lhotě
13. června 2025
Nemocnice Blansko se zapojila do screeningového programu na odhalení aneurysmatu břišní aorty
10. června 2025
Děti si vyzkoušely, jaké je to být paleontologem
9. června 2025
OBRAZEM: Národopisné odpoledne, Blanenský plecháč a závody RC aut
6. června 2025
Na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka soutěžili mladí zdravotníci
2. června 2025
OBRAZEM: Den dětí, výstava na půdě, trabanty a fotbal
30. května 2025
Plechovky pomohou hladovějícím dětem
30. května 2025
Zubní pohotovost v červnu
29. května 2025
Požár i evakuace pomocí výsuvného žebříku. Hasiči cvičili zásah v domě s pečovatelskou službou
27. května 2025
Středisko volného času projde rekonstrukcí, aktivity se přesouvají do ZŠ Nad Čertovkou