Blanenští baseballisté zahráli dobře, ale na Draky to nestačilo

25. dubna 2007, sport, přečteno: 3815×

Na zahájení baseballové extraligy určil los hráčům Black Hill nejtěžšího soupeře – mistry republiky Draky Brno. V pátečním utkání, při premiéře na novém městském stadionu v Brně šli domácí do vedení hned na začátku.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Nadhazovač Regec sice vyautoval dva běžce na metách, ale eliminovat útok Brňanů bylo nad jeho síly. Při hře na pálce dokázalo Blansko vyrovnat, ale ze slibně obsazených met už nedokázalo už nic vytěžit. Potom přišla třetí směna, která znamenala zlom v utkání. Dvakrát při všech obsazených metách místo autu na domácí vyrobila obrana Black Hill hrubku. To znamenalo sedm doběhů v jedné směně a při kvalitách našeho mistra i rozhodnutí o výsledku. Nakonec utkání skončilo 11:1 ve prospěch Draků.

baseballdraci1_450

V nedělním zahajovacím zápase sezóny na Strawberry Field přišli diváci povzbudit domácí tým v opravdu hojném počtu. „Takovou návštěvu už dlouho nepamatujeme“ liboval si manažer blanenského klubu Robert Dvořák. Slunečné počasí, atraktivní soupeř, televizní přenos a atrakce pro děti, to všechno pomohlo vytvořit skvělou sportovní atmosféru. Za Black Hill začala na nadhazovacím kopci jeho největší hvězda Zdeněk Kocman. Neustálý tlak Brňanů na pálce a dvě chyby domácí obrany v průběhu pěti směn znamenaly vedení 3:0 pro Draky. V tu chvíli trenér Krejčíř nasadil do hry postupně další nadhazovače, Dvořáka, Kostrhůna a Konvalinku. Blansko potom dvakrát v útoku dokázalo obsadit mety, ale dobré odpaly domácích, které by umožnili běžcům skórovat, vynikající obrana Draků vždy zlikvidovala.

baseballdraci2_450

Brno ještě přidalo tři doběhy a vypadalo to na jasný výsledek. V osmé směně hráči Black Hill naplnili všechny tři mety, ale slibně vyhlížející situaci nedokázali využít. Stupňující tlak domácích vyvrcholil v poslední směně dvěma doběhy. Další dva běžce však domácí pro bod nedotlačili a tak konečný výsledek 6:2 odpovídá průběhu utkání.
„Vynikající výkon Kocmana jsem očekával, ale nejvíce mě svým výkonem potěšil nováček Jarek Němec, který se nezalekl ani slavného Budského na kopci a jeho dobré odpaly nám vždy přinesly doběhy,“hodnotil výkony hráčů trenér Black Hill Krejčíř.

Další utkání na Strawberry Field sehrají Blanenští v pátek 27. 4. v 19 hodin. Soupeřem jim bude Technika Brno. Pro děti bude opět připraven zdarma nafukovací skákací hrad ve tvaru baseballového hřiště.

Black Hill Blansko

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter