Pozměněná trasa půlmaratonu překvapila favority

9. července 2007, sport, přečteno: 4383×

Na start se postavilo celkem 107 závodníků, kteří po dvou okruzích opustili město a zamířili směrem k Punkevním jeskyním. Počasí běžcům přálo, bylo polojasno a 25 °C. Letošní trasa půlmaratonu musela být kvůli objížďce upravena.

V Blansku byla zkrácena a u Punkevních jeskyní zase prodloužena. Tam se tradičně otáčelo u vodní plavby a je to také jediné místo, kde se mohly otočit doprovodné vozy časomíry a policie. Otočka byla oproti předchozím letem umístěna až asi jeden kilometr za lanovku.

půlmaraton

V polovině závodu se v čele drželi také Ivan Čotov, Jiří Žák a Ján Križák. Ti však udělali osudovou chybu, když se otočili hned za doprovodnými vozy. V cíli se tak sice objevili asi o šest minut dřív, ale záznam rozhodčích z otočky jim chyběl. „Vše bylo vyznačeno na mapě, závodníci byli u prezence upozorněni a ještě před startem to vyhlašoval komentátor. Pravidla neumožňovala nic jiného než diskvalifikaci těchto závodníků,“ uvedl hlavní rozhodčí Milan Gärtner.

pulmaraton1 pulmaraton3

Na první místo tak postoupil Daniel Orálek z AC Moravské Slávie Brno (1:12:27), druhý doběhl Pavel Horák z AHA Vyškov (1:18:33) a na třetím místě Slavek Švejdar z Karlových Varů (1:20:25). Nejlepší místní zástupce pak doběhl na šestém místě – Zdeněk Polák, Horizont – Kola Novák Blansko (1:22:48).