Pohár předsedy KD ČR v sálové kopané si odvezl Měřín

24. listopadu 2007, sport, přečteno: 4782×

V sobotu 17. 11. 2007 proběhl v Blansku již 15. ročník mezinárodního halového fotbalového turnaje, pořádaný občanským sdružením Kolpingovo dílo ČR.

Turnaje se zúčastnilo celkem 11 družstev, reprezentujících Kolpingovy rodiny (základní články Kolpingova díla) z České republiky, Maďarska a Rumunska. Zápasy probíhaly v hale ASK v Blansku a v hale v Ráječku. V turnaji se také mimo jiné objevilo družstvo reprezentující domácí Kolpingovu rodinu Blansko, které skončilo ve čtvrtfinále.

salovakopana3
Družstvo Érsekvadkert II.

Třetí místo v turnaji obsadili fotbalisté z rumunského města Csiksereda, druhé se umístilo družstvo z Maďarska – Érsekvadkert II. a vítězem turnaje se stala Kolpingova rodina Měřín. Na závěr přijel všechny účastníky pozdravit hejtman Jihomoravského kraje a předseda Kolpingova díla ČR Ing.Stanislav Juránek, o jehož pohár se hrálo.

salovakopana4
Vítězové z KR Měřín.

Potřebné zázemí všem soutěžícím družstvům, včetně ubytování, stravování a možnosti příjemné relaxace, poskytlo Rekreační zařízení Kolpingova díla ČR „Vyhlídka“ v nedalekých Češkovicích.