Vánoční strom splněných přání

4. prosince 2008, ostatní, přečteno: 4815×

I letos po celou adventní dobu zdobí prostředí restaurace PUNKVA na Rožmitálově ulici „Vánoční strom splněných přání“. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v Blansku ve spolupráci s pedagogickým sborem Speciální školy pro žáky s více vadami v Blansku opět zajišťuje strom splněných přání.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Malovaná i psaná přání svých žáků Speciální školy pro žáky s více vadami v Blansku budou zavěšena na vánočním stromě, který je umístěn v restauraci PUNKVA v Blansku až do 19. prosince. Zajdete-li sem, sami uvidíte vlastnoručně vytvořená přáníčka zdravotně postižených dětí, adresovaná lidem s velkým srdcem.

Vojta by rád knihu Pražský hrad, Vítek se těší na stavebnici, Kuba má rád auta – dostane model Škody 120? Monička by si přála CD s písničkami, zato Víťa touží po CD s písněmi z pohádek, Lucinka ráda skládá – udělá jí někdo radost stavebnicí? Co dítě, to jiné přání.

Zkuste se i vy na chvíli v době adventu, v době očekávání, zastavit a zareagovat na přání těch, ke kterým nebyl osud zrovna nejpřívětivější. Možná byste nevěřili, ale minulý rok byla všechna přání vyslyšena. A ta radost dětí. Z vánočních balíčků postupně vykukovala zvířátka, panenky, vyjížděla autíčka… .Radost dětí pak nebere konce. Splní se dětem i letošní vánoční přání?

Marie Reková, jednatel OO SONS

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter