Blanenské reprezentantky uspěly v letním biatlonu

20. června 2009, sport, přečteno: 5262×

O víkendu 6.–7. 6. se v Novém Městě na Moravě konalo 1. kolo Českého poháru v letním biatlonu (běh + střelba). Z našich šesti závodníků se nejvíc dařilo Pavle Kondyskové-Voráčové v kategorii žen.

Ta v sobotu obsadila příčku nejvyšší a v neděli skončila druhá. V celostátním žebříčku tak obsazuje druhou příčku. Martina Roučková v sobotu doběhla 5. a v neděli 4.

Ani muži se neztratili – Petr Kolář 14 a 9, Leoš Svoboda na 13 a 12 místě, Jan Raška 20 a 13. V celostátní konkurenci třiceti závodníků.

Zpestřením soboty byl pak štafetový závod smíšených dvojic, který se v této podobě běžel poprvé a těšil se nebývalému zájmu.

biatlon

Úžasný návrat však předvedla Kateřina Buřtová, která se po letech vrátila k aktivnímu závodění v kategorii ženy B. V sobotu opatrně vyzkoušela prostředek výsledkové listiny (5. místo), aby pak v neděli zvítězila ve vytrvalostním závodě na 5 km LSL!!! A to původně nechtěla do tak těžkého závodu ani nastoupit. V celostátní soutěži družstev tak Blansko obsazuje 3 příčku.