ZŠ Dvorská opět vede!

21. listopadu 2009, sport, přečteno: 4304×

Podzim je obdobím sklizně – a tohoto hesla se drželi i atleti ze Základní školy Dvorská. Za pouhé dva měsíce nasbírali celkem 21 cenných medailí!

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Po náročném letním atletickém soustředění byli všichni naši atleti natěšení na závodní klání. Prvním závodem, který jsme v letošním školním roce absolvovali, byl kros ve Střelicích u Brna. Díky naší účasti mohli ostatní běžci porovnat své síly s třemi mistry republiky v atletických čtyřbojích – s Maxem Beránkem, Dominikem Zouharem a Ondřejem Jelínkem. Počasí nám sice nepřálo, ale i přesto jsme byli 10× „na bedně“.

V jednotlivých kategoriích s přehledem zvítězili: Adéla Koupá, Max Beránek, Michal Zamazal a náš odchovanec Ondra Jelínek. Medailí za 2. místo se mohli pochlubit Ondra Tichý a Radek Dítě. Bronzovou medaili si odnesli: Dominik Zouhar, Gabriela Fialová, Elen Vrzalová a Kateřina Fialová.

Blanenšťáci si nemohli nechat ujít Hořický kros, který se konal 24. 10. Ani zde jsme nedali konkurenci šanci a obsadili jsme 8krát vítězné pozice. Zlatou medaili tentokrát vybojovali: Kateřina Fialová, Adéla Koupá a také Michal Zamazal. Stříbro zde získali: Max Beránek a Gabka Fialová. Bronzové posty obsadily Míša Staňková, Elen Vrzalová a Dominika Nováková.

Neopomenuli jsme ani dušičkový Běh na Babí lom 1. 11., což byl letošní závěrečný běh Kuřimské běžecké ligy. Michal Zamazal zvítězil i v tomto posledním závodě a zajistil si tak i jasné celkové vítězství seriálu! Celkově se na stříbrné pozici Kuřimské ligy umístila Katka Fialová, Melisse Schlagerové uteklo těsně 3. místo a musela se tedy spokojit s „bramborovou medailí“.

Zimní tréninkové období je u nás zaměřené na rychlostně-silovou přípravu a skok vysoký, ale závodit nepřestáváme. Čeká nás Brněnský běžecký pohár, kde budeme obhajovat loňské úspěchy. Tak nám držte pěsti!