Krajské kolo soutěže hasičského dorostu

20. června 2010, ostatní, přečteno: 4814×

V neděli 13. června 2010 se sjela vítězná soutěžní družstva dorostu a jednotlivců okresních kol Jihomoravského kraje do sportovního areálu VUT Brno v Králově poli na vyhodnocení celostátní hry Plamen, ročníku 2009-2010.

Okres Blansko reprezentovala děvčata z Těchova, chlapci z Vavřince a jednotlivci z SDH Borotín SDH Letovice a SDH Sebranice. Naši zástupci se v konkurenci dalších šesti okresů rozhodně neztratili.

Celé klání zahájil v nádherném prostředí areálu hejtman Jihomoravského kraje pan Michal Hašek, který popřál mladým hasičům mnoho sportovních úspěchů a poděkoval dobrovolným hasičům za jejich práci, kterou předvedli naposledy právě ze soboty na neděli při bouři, která se prohnala Jihomoravským krajem. Zasahovali i  hasiči z  Těchova při zprůjezdnění silnice Blansko – Češkovice. O to větší pak byla jejich motivace při vlastní soutěži.

Po třech náročných soutěžních disciplínách a testu ze znalostí základů požární ochrany zvítězily dorostenky z Ivanovic na Hané před Vitonicemi. Děvčata z Těchova potvrdila svoji dobrou formu a stejně jako v loňském roce brala bronzové medaile. Potěšila také svým výkonem v požárním útoku, kde obsadila stříbrný stupínek. V dorostencích zvítězili reprezentanti Králova pole před Kuřimí a Ivanovicemi. Chlapci z Vavřince sbírali své zkušenosti na takové soutěži a v závěrečném hodnocení jim patří 5. místo.

dobrovolní hasiči na soutěži

Výborných výsledků dosáhli zástupci SDH Borotín v soutěži jednotlivců a vybojovali si svými výkony možnost reprezentovat naš kraj na mistrovství republiky, které se uskuteční 10. a 11.

ervence v Litomyšli. V kategorii dorostenek zvítězila Lucie Pospíšilová, na 3. místě skončila Lucie Ambrozová. V dorostencích se na třetím místě umístnil Jakub Toul. Zástupce SDH Sebranice Jan Špidlík obsadil 6. místo a Tomáš Leinveber z Letovic obsadil v celkovém hodnocení 9. místo. Do konečného výčtu umístnění ještě uvádíme 6. místo starších žáků ze Žernovníku ve stejné soutěži, která se konala o den dříve.

Závěrem děkujeme všem zástupcům našeho okresu za vzornou reprezentaci a přejeme jednotlivcům z SDH Borotín hodně úspěchů v celostátním kole.