Pohotovost (LSPP) se stěhuje do budovy Nemocnice Blansko

25. listopadu 2010, tiskové zprávy, přečteno: 8196×

Lékařská služba první pomoci pro dospělé (LSPP), která je momentálně v Blansku umístěna v budově Zdravotnické záchranné služby (vchod z ul. K. H. Máchy), se od 1. prosince 2010 stěhuje do prostor Nemocnice Blansko.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

„Konkrétně do míst, kde se nyní nachází alergologická ambulance. Je to v přízemí nemocnice, přístup bude kolem vrátnice a brány, kde najíždějí sanitky a přes parkoviště uvnitř nemocnice. Pacienti se tam dostanou bezbariérově, místo bude navíc dobře označené,“ řekl náměstek ředitelky pro léčebně preventivní péči MUDr. Jaroslav Kubiš.

Podle jeho slov dochází ke stěhování z dvou hlavních důvodů. „Zejména je to finanční úspora. Za nájem ročně ušetříme až půl milionu korun. Nemocnice se také připravuje na tzv. akreditaci, což obnáší standardizaci všech postupů v rámci nemocnice. Kvůli současnému křížení ordinace LSPP s ordinacemi soukromých lékařů bychom nebyli schopni zajistit vysoké standardy, které jsou požadovány,“ doplnil MUDr. Kubiš.

Jak upozornil, nové prostory lékařské pohotovosti budou příjemnější jak pro zdravotnický personál, tak pro pacienty. „Jsou větší. Je tam zvlášť místnost pro lékaře, zvlášť pro sestru, což momentálně není. Výhodou také je, že jsme schopni k zajištění provozu využít vlastního personálu nemocnice, což přináší finanční úsporu. Navíc sestry, které tam budou sloužit, jsou obeznámeny s nemocničním informačním systémem,“ prozradil náměstek.

Provozní doba LSPP, která je určena pouze pro dospělé, zůstává stejná, nic se nemění. Ve všední dny mohou pacienti přijít od 17.00 do 22.00 hodin, o víkendu a ve svátky pak od 8.00 do 22.00 hodin. „Každý, kdo přijde na pohotovost, by měl mít u sebe průkaz zdravotní pojišťovny a 90 Kč jako regulační poplatek. Ten je vybírán v souladu se zákonem o veřejném zdravotním pojištění za poskytnutou zdravotní péči LSPP. Pacient ho uhradí přímo v ambulanci. Pokud některou z těchto náležitostí mít nebude, samozřejmě ho také ošetříme, ale už je to administrativně složitější,“ dodal MUDr. Jaroslav Kubiš.

LSPP pro dospělé poskytuje neodkladnou zdravotní ambulantní péči občanům, u kterých došlo k náhlému postižení zdraví nebo zhoršení nemoci v době mimo pravidelný provoz ambulancí praktických lékařů. LSPP provádí vyšetřovací a léčebné výkony pouze v rozsahu nezbytně nutném pro akutní přednemocniční péči. Nezahrnuje zdravotní péči poskytovanou ambulantními specialisty (interna, chirurgie, neurologie, ortopedie, oční, kožní, plicní apod.).

Shrnutí:

LSPP (lékařská služba první pomoci) pro dospělé

Telefon: 516 838 490 (od 1. 12. 2010)

Provozní doba všední dny: 17:00–22:00 hod.

Provozní doba soboty, neděle, svátky: 8:00–22:00 hod.

V Blansku dne 24.11.2010

MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA
ředitelka Nemocnice Blansko

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter