Upozornění na služby poskytované MPO pro podnikání v EU

12. března 2011, cestovní ruch, přečteno: 2825×

Chcete začít podnikat v České republice, nebo rovnou v rámci Evropské unie a nevíte co všechno je k tomu potřeba? Ztrácíte se v množství evropských předpisů? Poradíme Vám.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Poradíme Vám, zejména jak si vyřídit oprávnění k podnikání v rámci Evropské unie, dále jaké požadavky musíte splnit, chcete-li dovážet výrobky z Evropské unie do České republiky a také Vám pomůžeme v případě problémů s evropskými úřady. A to vše zcela bezplatně.

Vnitřní trh EU, který je tvořen územím všech členských států, má pro české podnikatele klíčový význam. Často je však pro ně obtížné se v něm zorientovat a těžit z možností, které nabízí. Abychom domácím podnikatelům usnadnili využití těchto svobod (zejména volného pohybu služeb a zboží), propojujeme služby, které poskytují poradenství a informace o možnostech jejich uplatnění na vnitřním trhu.

Chcete vědět jak to funguje v praxi? Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pro Vás připravilo praktickou příručku – Poradce pro podnikání v EU. Publikace je členěna dle životních situací a vysvětluje, jak Vám mohou pomoci bezplatné služby, které zastřešuje MPO – Jednotná kontaktní místa (informační místa pro vstup do podnikání na vnitřním trhu EU), Solvit (neformální systém řešení sporů na vnitřním trhu EU) a ProCoP (kontaktní místo pro výrobky v rámci EU).

Jednotlivé kapitoly rozebírají následující témata:

  1. chci krátkodobě podnikat v jiném státě EU
  2. chci dlouhodobě podnikat v jiném státě EU
  3. chci obchodovat s výrobky v EU
  4. potřebuji vyřešit problém s úřady v rámci EU

Každá kapitola obsahuje základní informace o dané životní situaci. Například v sekci „chci krátkodobě podnikat v jiném státě EU“ je vysvětlena možnost realizovat zakázku v rámci EU bez dalšího pouze na základě českého oprávnění. Pro Vaši konkrétnější představu o dané službě jsou přidány praktické příklady situací, kdy služby Ministerstva průmyslu a obchodu úspěšně poradily či pomohly svým klientům. V závěru naleznete přehled kontaktů na jednotlivé služby, včetně přímých telefonních čísel a e-mailových adres, kam se můžete obrátit pro informace a praktickou pomoc. Své dotazy můžete také pokládat on-line prostřednictvím webového portálu http://www.businessinfo.cz/cz/dotaznik-eu/.

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter