Hasiči z Těchova postoupili do okresního kola

4. června 2011, ostatní, přečteno: 3293×

V neděli 22. května se sjela družstva dobrovolných hasičů okrsku Blansko do Dolní Lhoty, aby se opět po roce utkala v disciplinách požárního sportu.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Své umění zde předvedli hasiči z  Dolní Lhoty, Lažánek, Obůrky, Olešné, Spešova a Těchova.

Za letního počasí a za přítomnosti starosty města Blanska Lubomíra Toufara a čelních představitelů hasičů blanenského okrsku předváděla tři družstva žen a sedm družstev mužů své dovednosti ve štafetě 4×100 m.

hasiči z Těchova na soutěži

Délkově byla upravena dle místních podmínek a požárním útoku, kde kromě lidského faktoru jsou kladeny velké nároky i na materiál a požární čerpadla.

Po hladkém průběhu celého klání, za což patří poděkování pořádajícímu SDH Dolní Lhota a dobrém přístupu jednotlivých družstev, byly krátce po poledni vyhlášeny výsledky sportovního programu.

V obou kategoriích vyhrála družstva z Těchova, která převzala z rukou starosty města Blanska již podruhé v řadě putovní pohár a budou nás reprezentovat v  okresním kole, které se uskuteční na stadionu ASK Blansko 2. července 2011.

Na dalších místech se umístily ženy z Olešné a Spešova. V  mužské kategorii pak největšími soupeři vítězů byla družstva z Lažánek a Spešova.

Do výčtu celého sportovního víkendu pak patří sobotní účast mladších žáků z Těchova na závěrečném kole celostátní hry Plamen ročníku 2010–2011, kde v Doubravici nad Svitavou získali třetí místo v konkurenci 19 družstev z okresu Blansko.