Březnové závody otestovaly kvalitu zimní přípravy atletů z AK Blansko Dvorská

9. dubna 2012, sport, přečteno: 3583×

Halové víceboje v Olomouci, Mistrovství Moravy a Slezska v krosu, Kunštátská laťka a Brněnský běžecký pohár. Toto pestré spektrum soutěží dokonale prověřilo efektivitu zimní přípravy atletů z Dvorské.

10. 3. se konaly v Olomouci Halové víceboje, z kterých si naši atleti odváží skvělá umístění a několik osobních rekordů. Halový pětiboj mezi mladšími žáky vyhrál Michal Zamazal, který nenašel přemožitele na 60m překážek, 800 m a ve skoku dalekém. Starší žákyně Katka Fialová skončila celkově třetí, následovaná Michaelou Hrubou. V halovém pětiboji se dařilo i dalším svěřencům – Martin Štěpánek zaznamenal nejlepší výkon soutěže ve výšce, Míša Hrubá v kouli, podobně i Max Beránek.

17. 3. v Přerově si Michal Zamazal přidal do své sbírky další titul – Mistr Moravy a Slezska v krosu!

29. 3. se v Kunštátě sešli vyznavači atletiky na tradičním závodě ve skoku vysokém – Kunštátská laťka. V letošním ročníku se stalo něco nebývalého. Všechny tři naše starší žákyně nenašly mezi 26 závodnicemi přemožitelku a obsadily tak první tři místa. Veronika Zamazalová obsadila 3. příčku výkonem 140 cm. Dále v soutěži už pokračovalo pouze duo Katka Fialová – Míša Hrubá, které postupně překonávalo výšky 143, 146, 149 a 152 cm. Stopku jim shodně postavila až výška 155cm. Na počet pokusů zvítězila Katka, která byla navíc i oceněna pohárem za nejhodnotnější výkon soutěže. Nutno podotknout, že Míša Hrubá zde nastoupila proti dívkám i o dva roky starším.

Poslední březnový den se konal i poslední závod desetidílného seriálu Brněnského běžeckého poháru, který rozluštil tajenku závěrečného pořadí. Nutno předeslat, že letošní mládežnické kategorie byly mimořádně „nabité“ kvalitními atlety. Zejména mezi ml. žáky a st. žákyněmi se bojovalo o celkové medailové pořadí do posledního závodu. Z této situace vytěžil především Michal Zamazal, jehož rostoucí výkonnost vedla až k zisku druhého místa v celkovém pořadí BBP. Katka Fialová si vyběhala v BBP celkové 3. místo (a k druhému to neměla daleko). Katka je snad jedinou starší žákyní v rámci běžeckého poháru, která dokáže výborně skákat výšku, běhat překážky a ještě se umístit „na bedně“ v celkovém pořadí BBP.

Za zmínku stojí i další umístění našich atletů v rámci BBP: Celkové 8. místo zaznamenal Max Beránek, na 9. místě skončila Michaela Staňková, na 11. Gabka Fialová.

Co nás čeká dál? Atletické soustředění a především dráhová sezóna.