Vydařená premiéra šachového turnaje

29. prosince 2012, sport, přečteno: 3898×

Příjemné dopoledne s oblíbenou šachovou hrou strávilo 29 žáků blanenských základních škol, gymnázia a 4 hostující žáci ze ZŠ Lipovec 11.12.2012 v salonku restaurace Sýpka. Konal se zde šachový turnaj žáků 1. až 9. tříd a odpovídajících tříd víceletého gymnázia.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

První kategorie byla obsazena pouze žáky ze Salmovy a ti si mezi sebou rozdělili ceny v pořadí 1. Jakub Souček, 2. Tomáš Potůček a 3. Vít Špidla.

V druhé kategorii byla konkurence tvrdší. Vítězem finále se nakonec stal Pavel Navrátil (G Blansko), druhý byl Jiří Klinkovský (G Blansko), třetí Jakub Fedra (G Blansko).

Protože se turnaje zúčastnily také dvě dívky, byla vyhlášena i jejich vlastní kategorie. Ze vzájemného souboje vyšla lépe Michaela Šobová (G Blansko), druhá skončila Zuzana Večeřová (ZŠ T.G.M.).

Šachový turnaj

Nejen vítězové, ale i všichni ostatní účastníci byli odměněni věcnými cenami a jako tečku za soutěží je pozval Ing. Chládek na dort ve tvaru šachovnice. Je třeba pochválit všechny hráče, protože v průběhu celé soutěže se chovali férově, klidně a ukázněně a vytvořili tak odpovídající prostředí pro šachovou hru.

Premiéra šachového turnaje se tedy vydařila a doufám, že se mladí šachisté budou takto setkávat i v dalších letech.

Zvláštní poděkování patří Ing. Vlastimilu Chládkovi, který soutěž inicioval, poskytl prostory, občerstvení i ceny do soutěže a panu Petr Piskovi, který organizačně zajišťoval průběh soutěže.