Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

PVC klub se zapojuje do Týdne nízkoprahových klubů

30. srpna 2014, ostatní, přečteno: 1388×

Česká asociace streetwork a Nízkoprahové kluby pro děti a mládež připravují celorepublikovou kampaň: Týden nízkoprahových klubů od 22.09. do 28.09.2014. V Blansku se v jejím rámci uskuteční několik akcí, které představí činnost klubu.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Street Art Jam vol. 13, 2014

V prostorách blanenského skateparku se v sobotu 6. září 2014 uskuteční již třináctý ročník happeningu s názvem Street Art Jam 2014. Jedná se o prezentaci výtvarného umění StreetArt – malování na sololitové desky, spojené s reprodukovanou hudbou, skateovými závody, turnajem ve stolním fotbálku a dalšími soutěžemi.

Je to příležitost prezentovat aktivity mladých a talentovaných lidí, z nichž někteří vyrostli právě v prostorách klubu. Bývalí i současní klienti klubu se každoročně zapojují do organizace happeningu. Jako doprovodný program proběhne prezentace PVC klubu. Celá akce začne ve 13:00 hodin a skončí do 21:00 hodin. Vstup je zdarma.

Pro blanenskou mládež tuto akci pořádají Nízkoprahový klub pro děti a mládež PVC Blansko. Nízkoprahový klub PVC je místo pro mladé lidi a je součástí Společnosti Podané ruce, o.p.s. Letos je tato tradiční akce věnována 15. výročí vzniku klubu.

Street Jam 2014


Nízkoprahový klub pro mládež v Blansku je sociální službou pro děti a mládež od 13 do 21 let, kterou zaštiťuje Společnost Podané ruce, o.p.s. Přívlastek nízkoprahový v této souvislosti znamená dostupný, tedy ničím neodrazující. Nízkoprahové zařízení je chráněný prostor, kde mohou mladí lidé trávit čas, aniž by platili vstupné nebo se museli registrovat. Kromě zábavy tady najdou také odbornou pomoc a podporu při řešení svých problémů.

Cílem nízkoprahových klubů je minimalizovat rizika související se způsobem života mladých lidí a umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí. Pracovníci klubu také navazují kontakty s dospívajícími v jejich přirozeném prostředí. Nízkoprahové kluby jsou pro mládež atraktivní, protože zachycují nové trendy a podporují mladé lidi v rozvíjení talentů a v hudebních, výtvarných a sportovních aktivitách. V blanenském klubu je to například možnost naučení se počítačové grafice, základům tvorby elektronické hudby, dozví se možnosti aktivního trávení volného času atd.


22. září 2014,

Den otevřených dveří v PVC klubu

PVC klub se v rámci 15. výročí vzniku otevře široké veřejnosti. Otevřeno bude od 10:00 do 16:00 hodin v pondělí 22.09.2014. Nízkoprahový klub pro děti a mládež Blansko, PVC klub, pro laickou i odbornou veřejnost připravil Den otevřených dveří spojený s výstavou výtvorů vzniklých na happeningu StreetArt Jam na začátku září.


V průběhu roku je klub otevřen čtyřikrát týdně (od úterý do pátku) od 14:00 do 19:00 hodin. V loňském roce činila průměrná návštěvnost klubu 30 dospívajících denně, za rok se v centru objeví až 350 mladých tváří. Vedle poradenství, týkajícího se běžných obtíží v dospívání (problémy ve škole či s rodiči, partnerské vztahy, vztahy v partě, drogy), je v klubu realizován program specifické sociální prevence ohledně otázek sexu, partnerských vztahů, drogových závislostí, násilí a základů první pomoci.


V měsíci září proběhne výstava plakátů PVC klubu v blanenském kině na ulici Hybešova 658/6. Vystaveny budou plakáty měsíčních programů a akcí od vzniku klubu až do současnosti, ke zhlédnutí bude i historie klubu. Výstava je zdarma a srdečně zveme širokou veřejnost.


Kontakt na klub:

Společnost Podané ruce, o.p.s., Nízkoprahový klub pro děti a mládež Blansko, PVC klub

Sadová 2, 678 01 Blansko

tel: 516 410 621
e-mail: nzdm.blansko@podaneruce.cz
web: http://pvcklub.podaneruce.cz

red

 

Brzy v Blansku


01.02. 20:00 h, Dělnický dům
Sousedský bál 2019