BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Blanenští fotbalisté pomohli výběru na Mistrovství Evropy amatérských družstev

16. října 2014, sport, přečteno: 894×

Pět fotbalistů z blanenského družstva mužů reprezentovalo Jihomoravský kraj v Srbsku v Regions cupu v kvalifikační skupině o postup na Mistrovství Evropy amatérských mužstev.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Účastnit se mohli jen hráči do divize a bez profesionální smlouvy. Český tým vyhrál svoji kvalifikační skupinu a společně s dalšími sedmi mužstvy (zatím známí účastníci: Německo, Bosna a Hercegovina, Polsko, Severní Irsko a Turecko) postoupil na turnaj.

Nyní se rozhodovalo o pořadatelství, ve které zemi se mistrovství uskuteční. Ve hře byl i Jihomoravský kraj a možná i Blansko. Dnes už se ví, že tzv. amatérské Euro se odehraje v červnu příštího roku. Jeho pořadatelem bude jeden z finalistů.

„Pořadatel závěrečného turnaje bude určen až po odehrání všech kvalifikačních skupin. De facto do konce roku by mělo být jasno,“ uvedl pro server jihomoravskyfotbal.cz sekretář Jihomoravského krajského fotbalového svazu Josef Dvořáček. Turnaj se ale určitě nebude hrát na jihu Moravy. „O pořadatelství nebudeme mít zájem z důvodu pořádání EURO ‚21‘. Navíc se v červnu koná v Brně poprvé v historii Valná hromada FAČR, takže organizovat ještě další akci by bylo velmi složité,“ dodal.

red

 

Brzy v Blansku


28.10. 09:30 h, Dělnický dům
MIKEŠ – muzikál pro děti
28.10. 15:00 h, Galerie města Blanska
Dernisáž výstavy V toku času s Kateřinou Šedou
28.10. 16:30 h,
Vzpomínka na 28. říjen 1918

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.