Svatomartinská dílna pro děti v Galerii města Blanska

5. listopadu 2014, ostatní, přečteno: 1705×

Již několik let Galerie města Blanska pořádá tvořivou dílnu k uctění svatého Martina. Těmito dílničkami se zapojuje do proudu oslav v Blansku, kterého patronem je právě svatý Martin. Děti, žáci, studenti a další zájemci se seznámí s životem svatého Martina a se zvyky, které se k jeho svátku váží.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Vytvoří si zdobenou svíčku, lampion a rytířskou helmu. Svíčku proto, že v těchto dnech denního světla a tepla ubývá a zima se neúprosně blíží a také proto, že svatý Martin vnesl svým působením hodně světla do životů lidem, kterým pomohl. Skutky lásky, které vnáší světlo a teplo, připomíná právě symbol svíčky nazdobené dětmi.

Lampion si žáci mohou vzít na lampionový průvod ke kostelu svatého Martina, který má v Blansku tradici. Rytířskou helmou si kluci i dívky zase připomenout, že Martin byl římským vojákem, ale později se stal neúnavným rytířem Ježíše Krista. Zbraní mu v této službě byla moudrá slova a činy milosrdenství, kterými pomáhal chudým, nemocným a bídným lidem.

Máte-li chuť a čas přijďte tvořit do Galerie města Blanska ve středu a ve čtvrtek 12. a 13. listopadu od 15:00 do 17:00 hodin.

Pro školní a jiné kolektivy je možné zarezervovat si termín dílny ve dnech 11.–14. listopadu (galerie@blansko.cz, nebo 778 407 601). Vstupné 30 Kč/osobu.

Galerie města Blanska

logo Jihomoravského kraje

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter