Sportovcem, který nejlépe propagoval město v loňském roce, se potřetí stal Vašek Kolář

17. března 2015, sport, přečteno: 2671×

12. března 2015 byla ve fotbalové hospůdce na hřišti TJ ČKD na Údolní ulici za účasti zástupců vedení města, sportovců, trenérů, rodičů a příznivců sportu slavnostně vyhlášena anketa Nejlepší sportovci a trenéři města Blanska za rok 2014; tedy těch, kdož dosáhli v loňském roce nejvýraznějších výsledků na sportovním poli.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Pět nejlepších sportovců Města Blanska v kategorii jednotlivci za rok 2014 (bez určení pořadí):

Nejlepší sportovci 2014 jednotlivci
Ocenění jednotlivci (zleva): Romana Tomášková, Martin Kakáč, Alena Žákovská, Veronika Zamazalová a Václav Kolář. Foto: J. Franchi

Václav Kolář z klubu cyklotrialu AMK Blansko
Jeho největším úspěchem byl zisk titulu mistra světa v kategorii ELITE, titulu mistra Evropy v téže kategorii, na mistrovství ČR pak obsadil 3. místo, taktéž v kategorii ELITE. V Číně v loňském roce vyskákal na kole Dračí zeď, budovu vysokou 331 m, a to v nejlepším čase 31 minuta.

Martin Kakáč z klubu cyklotrialu AMK Blansko
Na mistrovství světa získal stříbro v kategorii SENIOR, 3. místo pak obsadil na mistrovství Evropy v kategorii ELITE. Na zlatou medaili dosáhl v téže kategorii na mistrovství ČR.

Alena Žákovská z klubu Horizont Kola Novák Blansko
Vytrvalostní atletka se zaměřením na extrémními běhy. Druhé místo obsadila na mistrovství ČR v běhu na 100 km, stříbro na ni čekalo i na mistrovství ČR v etapovém ultramaratonu 7 × 43 km. Do třetice stříbrná byla i na mistrovství ČR ve fyzické kondici – v soutěži Ocelová žena. V českém ultramaratonu Ultra Cup skončila třetí, to vše v absolutním pořadí bez rozdílu věku a kategorií.

Romana Tomášková z klubu PaM Racing Team
V roce 2014 dosáhla na titul mistryně střední Evropy, stala se taktéž vítězkou alpsko-jadranskeho šampionátu silničního závodu motocyklů ve třídě do 250 cm3.

Veronika Zamazalová z oddílu plavání ASK Blansko
Je držitelkou titulu mistryně republiky na 50 m prsa v kategorii dorost, v této kategorii získala první zlatou medaili v 70leté historii blanenského oddílu, na mistrovství ČR obsadila 3. místo na 100 m prsa a 4. místo na 200 m v téže disciplíně.

Dva nejlepší sportovní kolektivy Města Blanska za rok 2014 (bez určení pořadí):

Nejlepší sportovci 2014 kolektivy
Oceněné kolektivy (zleva): Lenka Suchá a Zdenka Klimkovská z oddílu atletiky ASK Blansko a kapitánka žen Veronika Ševčíková z Klubu stolního tenisu GMC Blansko. Foto: J. Franchi

Družstvo štafeta žákyň z oddílu atletiky ASK Blansko
Smíšená štafeta starších žákyň v závodě na 4 × 300 m se skládá ze dvou členek ASK Blansko: kapitánky Lenky Suché a členky štafety Zdenky Klimkovské. Další dvě závodnice jsou z brněnského oddílu. Atletky získaly v roce 2014 titul mistryň ČR ve štafetě na 4 × 300 m v hale. Zaběhly nový český rekord.

Družstvo stolní tenis – ženy z Klubu stolního tenisu GMC Blansko
S kapitánkou Veronikou Ševčíkovou hrají i Marie Chajda a Renata Pavlicová. V sezoně 2013 a 2014 se toto úspěšné družstvo umístilo na šestém místě v I. lize žen, nyní se drží na vynikajícím průběžném třetím místě.

Nejlepší trenérská osobnost Města Blanska za rok 2014 (bez určení pořadí):

Nejlepší sportovci 2014 trenéři
Jiří Crha předává ocenění Josefu Krupovi, v pozadí Miroslav Vičar v zastoupení za oceněného Milana Podrazila. Foto: J. Franchi

Milan Podrazil z Klubu lodního modelářství Blansko (cenu převzal v zastoupení Miroslav Vičar)
Zastává funkci trenéra klubu od roku 2009. Staví modely šesti kategorií, je v klubu nejvšestrannějším modelářem a trenérem. Se synem Jonášem se pravidelně účastní mistrovství republiky žáků a Moravského poháru a v seriálu EX. Na všech soutěžích dosahují velmi dobrých výsledků.

Josef Krupa z oddílu kulturistiky ASK Blansko
Matador blanenské kulturistiky, vychoval dvacet osm mistrů ČR, jednu mistryni světa juniorů, jednoho absolutního mistra světa a sám se stále účastní závodů na úrovni mistrovství republiky. V roce 2014 obsadil neuvěřitelné sedmé místo.

Nejlepším sportovcem, který nejlépe propagoval Město Blansko v roce 2014, se již potřetí stal Václav Kolář z klubu cyklotrialu AMK Blansko. Je  druhým Čechem v historii, který vyhrál MS v elitní kategorii, ve federaci BIU neprohrál ani jeden závod, sám zorganizoval jeden závod, odjel různé exhibice a skvěle tak propagoval Blansko nejen u nás, ale i ve světě.

Nejlepší sportovci 2014 osobnost roku
Václav Kolář přebírá ocenění z rukou starosty města Ivo Poláka a místostarosty Jiřího Crhy. Foto: J. Franchi

Mnoho zdaru do příštího roku popřál v závěru všem oceněným i místostarosta města Jiří Crha: „Všichni si zaslouží náš obdiv, mnozí totiž reprezentovali nejen město Blansko, které lze právem nazvat městem sportu, ale i kraj a vůbec celou republiku. Dovolte mi, abych však poděkoval nejen jim, ale i organizátorům akce, rodičům sportovců, funkcionářům a trenérům.