Soutěž mladých fotografů Blansko očima dětí zná vítěze

2. července 2015, kultura, přečteno: 1880×

Městská knihovna Blansko uspořádala soutěž Blansko očima dětí pro mladé začínající fotografy, jejichž úkolem bylo vyjádřit svůj vztah k městu Blansku prostřednictvím hledáčku fotoaparátu.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Podle průměrného počtu hvězdiček mezi snímky nejkrásnějších míst zvítězila blanenská přehrada na fotografii Markéty Jeřábkové.

Blanenská přehrada

V kategorii „Co se mi v Blansku nelíbí“ obsadilo první místo předzámčí, jak nám je na svém snímku ukázala Kamila Novotná.

předzámčí

Oběma vítězkám gratulujeme a zároveň přejeme: „Dobrou chuť!" Obdrží totiž poukázku na pizzu dle vlastního výběru, kterou sponzorsky věnovala SIESTA PIZZA v Blansku na náměstí Míru. Odměněni však budou všichni, kteří se do soutěže zapojili.

A co nám fotografie soutěžících prozradily?

Že se jim nelíbí špinavé a posprejované kouty města, hotel Dukla, ale také špatně udržované předzámčí. A která místa mají mladí Blanenšťáci naopak rádi? Kupodivu se mezi snímky neobjevilo žádné z hřišť. Líbí se jim například pohled na lom, na rozkvetlou Rodkovského ulici či Wanklovo náměstí, také na kašnu před radnicí a na opravený zámek i na dřevěný kostelík.

Díky všem účastníkům i všem hlasujícím, poděkování patří i sponzorům.

A co my ostatní? Dokážeme se ještě podívat kolem sebe?

Drahoslava Křivánková
Městská knihovna Blansko

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter