Starosta by rád vyšel vstříc pořadatelům kulturních akcí ve městě

23. října 2015, kultura, přečteno: 898×

Starosta Ivo Polák se domnívá, že v Blansku se skrývá v oblasti kultury mnohem větší potenciál, než jaký je město schopno aktuálně nabídnout. Pořadatelům nových akcí, které nejsou součástí tradičního kulturního kalendáře, by měly pomoct nově vytvořené metodiky rozdělování dotací v oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

I když vytvoření nové koncepce rozdělování dotací bylo ve městě Blansku a priori zamýšleno především pro oblast sportu, nakonec se vedení města rozhodlo do nich zařadit i kulturu a zájmovou činnost.

„Jsem přesvědčený, že je potřeba se pokusit zlepšit podmínky, které jsou v současné době nastaveny, a to tak, aby potenciální soukromí pořadatelé měli větší motivaci pro pořádání kulturních akcí v Blansku. Mým záměrem je proniknout do této problematiky a zjistit, kde jsou slabá místa, co je možné změnit k lepšímu. V nejbližší době proto navštívím ředitele Kulturního zařízení města Boskovice Oldřicha Kováře, abych zjistil, jaké má v tomto směru zkušenosti,“ uvedl Polák, který věří, že díky individuálním dotacím je reálná možnost oživit kulturní dění ve městě.

red

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.