O dotaci na umělé hřiště zažádá město znovu v příštím roce

16. listopadu 2015, zprávy z MěÚ, přečteno: 1394×

Ačkoliv město letos získalo dotaci na postavení fotbalového hřiště s umělým povrchem, muselo ji po všech průtazích a ukončeném výběrovém řízení vrátit. Zažádá o ni znovu příští rok.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Výběrové řízení administrovala vybraná firma. Ta byla také jedním z členů hodnotící komise, která radě předložila návrhy na vyřazení uchazečů, a to proto, že firmy nepředložily všechny doklady stanovené zadávacími podmínkami. Rada města tak postupně posvětila vyřazení všech tří nabídek na stavbu hřiště. Tím pro letošní rok padl celý projekt.

Město Blansko o dotaci zažádalo podle pravidel a v termínu. Do procesu schvalování dotace ale vstoupily personální změny na Ministerstvu školství. Úředníci nechtěli sami rozhodnout o žádných zásadních věcech. Vše se dalo do pohybu až po nástupu ministryně Kateřiny Valachové.

„Dostali jsme od ministerstva vyrozumění o získání dotace 10 milionů korun. Tento dokument ale přišel až 13. srpna 2015. Současně s ním přišly podmínky pro udělení dotace. Ty stanovily vystavení všech dokumentů včetně výsledku výběrového řízení do konce září. To nešlo stihnout. I otevřené výběrové řízení, které jsme zvolili, trvá delší dobu. Po mém jednání na ministerstvu i s premiérem a přednesení objektivních důvodů nám byl prodloužen termín do 15. listopadu,“ uvedl starosta Ivo Polák.

Peníze na ministerstvu musí být stejně jako na městě vyčerpány a vyúčtovány do konce roku. Čekalo se jen na výsledek výběrového řízení. To do tohoto shonu ale zasáhlo tím, že vypadli všichni uchazeči. Město se proto dotace zřeklo s tím, že o ni zažádá znovu na rok 2016. Blansko nebylo dle slov starosty letos jediné. Podobný osud postihl kvůli výše zmíněným průtahům i jiná města. I tam se museli nakonec dotace zříct.

„Od ministerstva školství i od premiéra mám příslib, že nám dotaci v příští roce znovu přidělí. Tak doufám, že dotaci obdržíme. Z hlediska termínů se nic nestane. Stavba by tak jako tak stála nejdříve na jaře. V případě udělení dotace na začátku příštího roku můžeme v klidu vybrat dodavatele stavby a hřiště bude hotové v létě. Celé se to jen posune o několik měsíců,“ věří starosta.

red

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter