Blansko konečně získalo skalp Podolí

7. února 2016, sport, přečteno: 2352×

Basketbalisté BBK Blansko do dvanácti let si konečně připsali vytoužený skalp jejich dlouholetého rivala z Podolí. Po několika těsných porážkách za sebou, včetně bronzového boje na národním republikovém finále v Mostu, přišla výhra v prvním ze dvou dohrávaných zápasů v Blansku.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

„V první čtvrtině úvodního zápasu jsme hráli soustředěně a vyhráli ji 23 : 10. Druhé dějství bylo vyrovnané a skončilo 18 : 18. Třetí čtvrtinu jsme opět vyhráli 16 : 07 a skóre narostlo na rozdíl 22 bodů (57 : 35). V poslední čtvrtině naši hráči polevili a dovolili soupeři korigovat výsledek na celkový rozdíl 12 bodů v náš prospěch,“ popsal vítězný zápas trenér Blanska Antonín Zezula.

V tom druhém se blanenským podařila pouze první čtvrtina (19 : 11), pak už byl ale lepší soupeř, který si tak do Podolí odvezl nakonec jasnou výhru 65 : 39.

Další bitva se odehraje ve finálové skupině o přeborníka kraje, kam postoupilo Blansko i Podolí a z druhé skupiny Kyjov a Šlapanice.

Basketbal Blansko
Radost Blanenských po vítězném utkání. Foto: Milan Berka

Výsledky:

BBK Blansko : SK Renocar Podolí 67 : 55 (41 : 28)

BBK Blansko : SK Renocar Podolí 39 : 65 (31 : 34)

Body celkem:

Streitová 23, Nečas 19, Berka a Dymáček po 14, Křížová 13, Jelínek 11, Ježek 8, Svěráková 4.

Po delší vánoční přestávce nastoupili k svým zápasům i basketbalisté do 11 let, které doma čekal těžký soupeř z Jihlavy. Velká marodka blanenských dala možnost zahrát si i hráčům z přípravky, kteří zápasy zvládli velmi dobře a nedovolili soupeři velký náskok.