BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Olympia Blansko získala fantasticky titul mistrů republiky

12. září 2016, tiskové zprávy, přečteno: 1591×

Baseballový a softbalový klub Olympia Blansko měl ve dnech 9. až 11. září tu čest pořádat významný mládežnický turnaj ČBA, kterým bylo Mistrovství republiky v kategorii U9 – Open 2016. Turnaje se zúčastnilo třináct týmů z celé republiky včetně obávaných favoritů baseballového sportu, jako jsou Draci Brno či Třebíč Nuclears. Blansko opět ukázalo, že právem patří mezi špičku českého baseballu, a to ve všech věkových kategoriích.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Po dvou dnech napínavých soubojů si Blansko vydobylo účast v semifinále. Domácí tým splnil svá očekávání a slavil postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Veškerou píli, hráčské dovednosti a úsilí trenérů se však podařilo plně zhodnotit při semifinálovém a finálovém utkání třetí den, který se zlatým písmem zapsal do historie Olympie Blansko, kdy tým U9 vybojoval titul mistrů republiky.

Naši mladí baseballisté nejdříve v dramatickém semifinále porazili stále se lepšící Oilears Hodonín 7:5 a pak už jim nestál v cestě k titulu nikdo jiný než favorizovaní Draci Brno. S obrovským nasazením a soustředěním na hru blanenské naděje svými dlouhými odpaly nedaly Drakům sebemenší šanci a od začátku zápasu dávaly jasně najevo svou převahu.

Mistrovství republiky v baseballu mládeže
Konečný výsledek 11:5 znamenal zisk titulu, který je po postupu mužského A týmu do Extraligy dalším nepřehlédnutelným úspěchem Olympie Blansko. Foto: S. Mrázek

Pro náš klub je to obrovský a úžasný úspěch, kterým domácí tým překvapil favority soutěže a upevnil si svou pozici mezi respektovanými baseballovými kluby, které disponují vrcholovými hráči v kategorii mužů a zároveň jsou schopny odchovat velmi kvalitní baseballovou mládež s nadějnou perspektivou.

Kromě celkově povedeného MČR, které měla Olympia Blansko to potěšení pořádat a které proběhlo k všeobecné spokojenosti všech zúčastněných, navíc blanenský klub fantasticky a zaslouženě dosáhl na titul. Co víc si přát než na domácím hřišti získat zlato a titul mistrů republiky?

Mistři republiky v baseballu
Naši muži jsou extraligoví a naše děti jsou mistry republiky. Blansko je městem baseballu a kolébkou baseballových nadějí. Foto: archiv Olympie Blansko

Díky hráčům, trenérům, rozhodčím, organizačnímu týmu i fanouškům za fantastické výkony a úžasnou emotivní atmosféru.

Heja heja OLYMPIA!

Radka Sitarová
za klub Olympia Blansko

 

Brzy v Blansku


28.10. 09:30 h, Dělnický dům
MIKEŠ – muzikál pro děti
28.10. 15:00 h, Galerie města Blanska
Dernisáž výstavy V toku času s Kateřinou Šedou
28.10. 16:30 h,
Vzpomínka na 28. říjen 1918

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.