BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Přijďte si pohrát do galerie

27. září 2016, kultura, přečteno: 1378×

Výzva v nadpisu platí pro děti i dospělé. Malá výstavní místnost Galerie města Blanska se proměnila v kouzelný pokoj plný roztodivných loutek a hraček. Všechny jsou ze dřeva a zrodily se pod dovednými rukama brněnského řezbáře Antonína Maloně. A co je podstatné, na exponáty smíte sahat, objevovat, jak fungují, hrát si s nimi.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Výstavu připravila galerie k programu divadelního, hudebního a festivalu všemožného umění vůbec KOLOTOČ 2016, který se v Blansku koná na několika místech od 5. do 8. října.

Vernisáž měla výstava v úterý 21. září a přišly na ni jak děti z Divadla Kolárka, tak i mnoho dospělých. Kdo byl z mechanických loutek nadšený víc, těžko říct. Navzájem se střídali u jednotlivých exponátů a všichni měli jedno společné, úsměv na tváři.

výstava loutek Antonína Maloně

Neváhejte proto, a i vy se vypravte do kouzelného světa loutek za skvělou zábavou. Pohrát si můžete s klasickými marionetami i speciálně upravenými dřevěnými loutkami, nástěnnými hračkami a dalšími objekty. Výstavu můžete navštívit až do neděle 30. října.

Antonín Maloň na svém webu uvádí: „Raději mám, když se věci hýbou. Vystavuji nepravidelně, jen když mě někdo přemluví.“ A my jsme rádi, že se ho podařilo přemluvit a jeho loutky mohou obdivovat malí i velcí i v Blansku.

Pozvánka na výstavu v Událostech z regionu (od 21. minuty).

Otvírací doba Galerie města Blanska:

    po – ZAVŘENO
    út–pá 10:00–12:00, 12:30–17:00 h
    so–ne 14:00–17:00 h

výstava loutek Antonína Maloně

výstava loutek Antonína Maloně

výstava loutek Antonína Maloně

výstava loutek Antonína Maloně

výstava loutek Antonína Maloně

výstava loutek Antonína Maloně

red

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.