Z redakční pošty: Závěr prázdnin na Těchově

4. září 2016, okolní obce, přečteno: 3136×

Občané Těchova i okolních vesnic si za poslední léta již zvykli na to, že závěr měsíce srpna žije Těchov sportem a společenským životem. Všechny akce se odehrávají ve sportovním areálu za kulturním domem. Ne jinak tomu bylo i o prázdninách letošních.

V sobotu 13. srpna se uskutečnil již 31. ročník nohejbalového turnaje trojic za účasti devíti družstev. Po tuhých bojích ve dvou skupinách se pokračovalo vyřazovacím způsobem. Vítězství si po dni plném smečů, hlaviček a nahrávek odvezlo družstvo z Marianína.

Na druhém místě skončili Připínáci, smíšené družstvo ze Suchdolu a Svinošic, a třetí byl Faboš team, opět smíšené družstvo, tentokrát ze Šošůvky a Veselice. Na dalších místech skončily dva domácí týmy. Večer pak proběhlo opět tradiční sousedské posezení. Naše družstvo nohejbalistů o prázdninách objelo turnaje v Suchdole, Marianíně a ve Sloupu, kde obhájili 2. místo z loňského roku.

Akce na Těchově

V sobotu 27. srpna se uskutečnil již 14. ročník „Závěru prázdnin pro děti i dospělé“. Letos jsme se po dlouhé době nemuseli strachovat o počasí. To vyšlo pohádkově, stejně jako vystoupení hudební skupiny Velvet v hlavním programu krásného odpoledne. 112 dětí v doprovodu svých rodičů a prarodičů si užilo při plnění dovednostních a sportovních úkolů na mnoha připravených atrakcích, na nafukovací skluzavce, při jízdě na segway, nebo při projížďce bryčkou, taženou koňmi z místní farmy. Pro dospělé pak byla připravena prázdninová tombola. Krásné odpoledne se uskutečnilo nejen díky obětavým pořadatelům, ale i díky sponzorům. Mezi hlavního sponzora patřilo město Blansko. Všem, kteří pomohli, děkujeme.

I po setmění připravují pořadatelé celý areál na příští den, kdy se v neděli 28. srpna uskutečnil již 25. ročník soutěže žáků v hasičském sportu „O pohár starosty SDH Těchov“. K jubilejnímu ročníku se sjelo rekordních 30 družstev žáků z okresu Blansko zapojených do Okresní ligy mládeže.

Fotografie: archiv autora

Družstva dětí byla rozdělena do kategorie starší a mladší žáci. V obou byla zastoupena i družstva domácích mladých hasičů. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě dvojic a dosažené časy byly opravdu mistrovské. Soutěž měla hladký a korektní průběh. V mladší kategorii v konkurenci 17 družstev na stupně vítězů dosáhli reprezentanti SDH Senetářov, SDH Sychotín a SDH Těchov. V kategorii starších žáků soutěžilo 13 družstev a stupně vítězů obsadili borci z SDH Sychotín, SDH Bořitov „A“ a SDH Březina. Domácím patřilo 8. místo.

Opět jsme se přesvědčili, že i mladí hasiči jsou dobře vycvičeni pro ovládání svěřené techniky a že se nemusíme obávat o budoucnost dobrovolného hasičského hnutí na Blanensku.

Tradičními pořadateli těchovských akcí je místní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Občanskou aktivitou. I jim patří poděkování za záslužnou činnost, kterou pro děti i spoluobčany každoročně konají.