Je třeba, aby se pedagogové vzdělávali?
18. listopadu 2016, tiskové zprávy, přečteno: 2310×
Středisko služeb školám (dále SSŠ)a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno i jeho pracoviště v Blansku, Hodoníně a Znojmě byly vyzvány Místními akčními skupinami (MAS) ke spolupráci v oblasti školství, a to při zajištění dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Motto: Cílem vzdělávání je umožnit člověku, aby se podílel na rozvoji své osobnosti, své země i celého světa.
Místní akční skupiny jsou právnické osoby založené na principech místního partnerství. Jejich cílem je podpora a rozvoj venkovských regionů a zlepšení kvality života jejich obyvatel ve všech oblastech.
MAS Boskovicko, MAS Moravský kras i MAS Brána Brněnska zvolily ke vzájemné spolupráci naši vzdělávací instituci, která se problematikou škol zabývá velmi zodpovědně a dlouhodobě a má snahu zajistit školám mateřským i základním takové vzdělávací programy a kurzy, které budou přínosné a obohacující pro odborný růst pedagogických pracovníků a jejich prostřednictvím i rozvoj životních kompetencí žáků.
Současní žáci vstoupí do života po několika letech školní docházky. Svět už bude na vyšším stupni techniky i společenského vývoje. Škola tedy potřebuje neustále aktuální informace, aby je mohla žákům zprostředkovat, neboť její vzdělávání je vstupem na cestu do budoucnosti.
Ve svém průzkumu MAS zjistily, že pedagogové z mateřských škol potřebují obohatit své vědomosti a dovednosti v následujících oblastech: matematická pregramotnost, studijní cesty a stáže na technicky zaměřené mateřské školy, čtenářská a dramatická výchova, individualizace práce s dětmi, vedení dokumentace a manažerské dovednosti pro ředitelky škol, péče o dvouleté děti v mateřských školách, začleňování dětí s mentálním postižením do výchovně vzdělávacího procesu, semináře zaměřené na logopedii.
Školy základní mají zájem o tato témata: strategické řízení a plánování a řízení změny, podpora čtenářské gramotnosti ve všech předmětech, individualizace výuky v matematice a cizím jazyce, podpora a výchova finanční gramotnosti, práce s agresivními dětmi a mládeží.
Pro každou tuto oblast nabídlo Středisko služeb školám Brno, pracoviště Blansko, Místním akčním skupinám několik seminářů. Sedm vzdělávacích programů již bylo realizováno v Brně a v Boskovicích, další jsou naplánovány v průběhu školního roku.
Další vzdělávací programy zaměřené jak pro pedagogické, tak nepedagogické pracovníky nabízí SSŠ v Blansku ve svých prostorách na nám. Svobody 2 nebo je rovněž možno realizovat programy přímo ve školách, a to i v oblasti ICT.
Nyní už záleží pouze na tom, jak školy a jejich pedagogové tyto nabídky využijí.
Radka Ježková
Další články v kategorii „tiskové zprávy“
11. září 2024
Město se po varování meteorologů připravuje na extrémní srážky
29. srpna 2024
Na nový bazén získá město dotaci přes 92 milionů korun
22. července 2024
Přípravy na bourání budovy lázní vrcholí. Vyklizený objekt si převzal zhotovitel
16. července 2024
Dominanty města září na příjezdu do Blanska
24. června 2024
Potoky Palava a Sloupečník se vylily z koryt
3. května 2024
Město vybralo zhotovitele nového krytého bazénu
30. dubna 2024
Město vyhlašuje 6. ročník participativního rozpočtu Společně pro Blansko
25. dubna 2024
Přemostění v Blansku je dopravní Stavbou Jihomoravského kraje 2023
17. dubna 2024
Stavba krytého bazénu: město podává žalobu
8. dubna 2024
Sezónu pro Moravský kras a okolí zahájili turisté hned dvojnásobným rekordem