HC Blansko nabíral nové hokejové naděje

26. ledna 2017, sport, přečteno: 1295×

V úterý 24. ledna proběhl na Zimním stadionu v Blansku nábor malých hokejistů. Tentokrát v rámci akce Týden ledního hokeje a projektu s názvem Pojď hrát hokej pod záštitou Českého svazu ledního hokeje.

Malé hokejové talenty vítal na zimním stadionu velký poutač a prezident klubu HC Blansko Jindřich Král. Od něho dostali rodiče první informace a děti dres, propisku a kartu hokejisty.

Na ledě mezitím trenéři přípravky připravovali improvizovanou překážkovou dráhu z pneumatik, dřevěných desek a malých branek.

Akce zaznamenala velký ohlas a účast překvapila samotné organizátory. „Jsem příjemně překvapený, kolik dětí dnes přišlo. Přesné číslo sice neznám, ale podle rozdaných dresů to bude asi 40–50 dětí ve věku 4-8 roků. A kdyby jich u hokeje zůstalo pět nebo šest, bude to skvělé,“ komentoval průběh Jindřich Král.

Nábor je určený jak pro kluky, tak pro holky. „Máme asi 4 nebo pět mladých hokejistek. Dívčí hokej se stává trendem. Asi víte, že máme reprezentační družstva dívek. Chceme být také klubem, kde děvčata budou moci sportovat.

V náborový den se děti seznámily s hokejem prostřednictvím hry. Pomocí honičky, sbírání puků, přenášení míčků nebo objíždění překážek by se měly dopracovat k hokejovým dovednostem. Pro takhle malé děti má být hokej především hra a zábava. Zatímco děti bruslily, rodiče dostali přihlašovací formuláře, všechny potřebné informace ohledně tréninků, finanční náročnosti a kontaktů na trenéry.

Tento den dětem s prvními kroky na ledě pomohli blanenští odchovanci, kluci, kteří v Blansku vyrostli a mají blanenskému hokeji co dát. Přišel Roman Meluzín i se svým synem, který také hokejově vyrůstal v Blansku. Ale také bratři Králové, kteří hrají dnes hrají v klubech v Přerově nebo v brněnské Kometě. První kroky ale udělali na zimním stadionu v Blansku. „Ať děti vidí, že i od nás lze dojít do nejvyšších hokejových klubů,“ říká Král.

Projekt s názvem Pojď hrát hokej potrvá tři roky a opakovat se bude dvakrát do roka. Jednou v lednu a poté v září. Další náborová akce bude zase v září. Všechny potřebné informace zájemci najdou na webových stránkách www.hcblansko.eu. Mohou také přijít na zimní stadion podívat se na tréninky přípravky každé úterý a čtvrtek od 16:45 do 17:45 hodin. Náborový trénink je každou sobotu od 9 do 10 hodin.

Do projektu se blanenský hokejový klub přihlásil, aby rozšířil členskou základnu. Nábor cílí na děti ve věku 4–8 let, která je ideální pro nastartování nového hokejisty nebo hokejistky. Jde o to je zaujmout a získat jich pro hokej co nejvíc, aby se v Blansku zase ve větším hrály soutěže starších a mladších žáků.

„V minulosti byl mládežnický hokej v útlumu a chceme hokej v Blansku znovu nastartovat. Cílem je také udržet děti co nejdéle v Blansku. Brněnské kluby nám ty nejtalentovanější přebírají někdy v páté šesté třídě. Na druhou stranu jsme zase rádi, pokud se naše mládež dostane do takového klubu, jakým je např. Kometa Brno,“ zakončil Král.

Stanislav Mrázek

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.