Z redakční pošty: Minivolejbalisté uspěli v krajské lize

4. února 2017, sport, přečteno: 2444×

Den poté, co byli mladí volejbalisté vyhlášeni v anketě Nejlepší sportovec města Blanska 2016, ujalo se ASK Blansko pořadatelství dalšího turnaje v minivolejbalové krajské lize, tentokrát ve sportovní hale SPŠ Jedovnice. Konkurence čtyřiatřiceti týmů byla poměrně velká, a to i přes problémy spojené s chřipkovou epidemií.

Před početnou fanouškovskou kulisou z řad rodinných příslušníků a kamarádů jsme třikrát dosáhli na stupně vítězů. Asi nejvíc potěšily nejmladší účastnice, které ve své zelené kategorii obsadily výborné 3. místo, což je jejich prozatím nejlepší umístnění v celé dlouhodobé soutěži. Trojice byla ve složení Natálie Jeřábková, Zuzka Kytnerová a Naďa Pospelová.

Tradičně o vítězství bojoval ve své modré skupině tým ve složení Katka Vašíčková, Kája Seďová a Stefanie Matalová, které opět pouze jediná porážka dělila od 1. místa. Ve stejné skupině nově sestavený tým Jana Stehlíková, David Zukal, Oksana Zorivčak a Anežka Pieglová obsadil pěkné 5. místo po vyrovnaných zápasech.

Nejmladší účastnice obsadily ve své zelené kategorii výborné 3. místo. Foto: archiv autora

Svoje zastoupení jsme měli v nejlepší skupině modré kategorie. Trojice Julie Kouřilová, Adam Prudík a Matěj Souček svoje první tři utkání vyhrála. Pak je ale čekaly favorizované týmy Sokola Letovice a Sokola Brno. A s těmito favority bohužel svoje utkání těsně podlehli, takže nakonec pro ně zbylo celkové výborné 3. místo v turnaji.

K dalšímu pokračování odjíždíme do Břeclavi v neděli 19. února 2017. Děkuji všem fanouškům za jejich podporu a zúčastněným členům oddílu za organizátorskou pomoc při uspořádání turnaje.