První kolo Českého poháru v plavání se neobešlo bez účasti blanenských plavců

24. března 2017, sport, přečteno: 486×

O víkendu odstartovalo v Hradci Králové první kolo prestižního seriálu celkem deseti závodů Českého poháru v plavání. Na úvod sezóny se na dvoudenní Velké ceně Hradce Králové představili plavci z pětapadesáti českých i zahraničních klubů. K vidění bylo několik kvalitních výkonů v podání českých seniorských i juniorských reprezentantů.

Blanenské barvy letos hájili pravidelní účastníci Českých pohárů Veronika Zamazalová, Hana Kopřivová, Tomáš Chemčuk a Michal Vencel. K nim se letos poprvé přidali z kategorie mladšího dorostu Barbora Sedláková, Kateřina Demová a Milan Musil. Družstvo přivedl na start jejich trenér Miroslav Špaček.

Nejlepší výsledek z této sestavy zaznamenala úspěšná blanenská plavkyně Veronika Zamazalová. I když na medaile její výkony nestačily, jako jediná se probojovala z rozplaveb do finálové osmičky.

V disciplíně sto metrů prsa doplavala ve finále na osmém místě. Na poloviční trati se jí sice dařilo o něco méně, ale čas v cíli nakonec stačil na desátou příčku.

veronika-72475-0_550.jpg
Úspěšná plavkyně Veronika Zamazalová. Foto: archiv autorky

Věra Vencelová

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.